Regióny Zahraničné Top

OBROVSKÝ ŽIAĽ Janka už k RODIČOM nedocestovala, ZOMRELA pri zrážke VLAKOV! Krátko predtým tragicky zahynul jej BRAT

Janka tragicky zomrela vo vlaku. Zdroj: TASR, Facebook

SLOVENSKO, PARDUBICE – Nehoda rýchlika s nákladným vlakom v českom meste Pardubice si vyžiadala aj život Janky, ktorá cestovala za rodičmi. Len pred pár týždňami pri nehode zomrel jej mladší brat.

Pri nehode, ktorá sa stala 5. júna krátko po 23:00 neďaleko novej zastávky Pardubice-centrum, zasahovalo množstvo policajtov, hasičov aj záchranárov. Vlak spoločnosti Regio Jet smerujúci z Prahy do Košíc sa zrazil s nákladnou súpravou spoločnosti ČD Cargo. V čase nehody bolo vo vlaku viac ako 300 ľudí. Žiaľ, životy štyroch ľudí sa zachrániť nepodarilo. Obeťami boli dve Slovenky a dve Ukrajiny.

Janka nehodu neprežila

Janka bola jednou z tých, ktoré nehodu neprežili. Chystala sa za svojimi rodičmi, ale už nestihla doraziť do cieľa. “Veľmi skoro si odišla. Prešlo pár týždňov, čo sme spolu rozprávali a nemôžem uveriť tomu, že si bola na ceste za rodičmi a už si k nim nedocestovala. Odpočívaj v pokoji Janka!” uviedla skormútene Ivana.

Janka navždy odišla vo veku 55 rokov. “Jani, tento úsmev nech žiari na tvojej tvári a zostane v našich spomienkach,” napísal Peter.

Osud túto rodinu pritom tragicky zasiahol len nedávno, keď rodičia prišli aj o syna, Jankino brata. “Pred mesiacom jej zomrel brat. Veľmi smutné, rodičia sú v žiali,” uviedla Marta. Jej mladší brat zomrel tragicky pri nehode v sobotu 18. mája 2024 vo veku 49 rokov.

Hrôzu zažil aj Martin

Vo vlaku cestovalo aj mnoho ďalších Slovákov, niektorí unikli najhoršiemu len o vlások. Prvý vozeň rýchlika bol úplne zdemolovaný. “Hovoril som si, že ide na nesprávnu (koľaj), svietila zelená. Zrazu nastala rana a vlak zastal,” povedal vtedy jeden zo svedkov nehody.

“Ležal som za vozňom, ktorý sa vykoľajil a schytal si to najviac. Kúsoček chýbal k tomu, aby som utrpel vážne zranenia alebo tu už ani nemusel byť. Veľký chaos, krik a plač zaznel hneď po náraze. Som vďačný za to, že som stále tu a týmto by som chcel odkázať všetkým ľuďom, aby žili svoj život naplno,” uviedol Martin cestujúci na Slovensko.