Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

OBCHYTKÁVANIE, vyhrážky smrťou a ZÁKAZ jesť! Lucia mala zažiť v ZNÁMEJ slovenskej firme PEKLO: Šokujúca REAKCIA vedenia a polície

Ilustračné foto. Zdroj: Freepik

BRATISLAVA – To, čo mala prežiť mladá žena v známej mliekarenskej firme, nemá obdobu. V práci si podľa vlastných slov prešla šikanou, obťažovaním a pravidelne dostávala aj vyhrážky smrťou.

O tomto prípade informoval Nový Čas, ktorý nezverejnil skutočné meno mladej ženy, aby ochránil jej identitu. Pomenoval ju Lucia. Mladá žena si pred pár rokmi založila živnosť a cez agentúru sa dostala do mliekarenskej firmy RAJO. Manuálna práca ju vždy bavila, preto sa jej nová práca páčila. Našla si tam dokonca aj priateľa.

Problém nastal vtedy, keď o ňu začali javiť záujem aj iní muži, ktorých ale odmietala. Jeden z nich mal dokonca nahuckať ostatných kolegov, aby jej zo života robili peklo. Denne jej posielali desiatky správ, v ktorých jej priali smrť. “Zabi sa alebo ťa zabijem ja,” písalo sa v jednej z nich. “Tak skapala si konečne? Dúfam, že budem počuť už len o tvojom pohrebe. Varujem ťa, slovo v práci alebo na polícii a nájdem si ťa, kde bývaš,” znela ďalšia správa.

Chcela si siahnuť na život

V správach sa písalo aj o tom, že ju daný človek zničí, kúpi si na ňu sekeru a samopal alebo že skončí v rakve. To všetko malo vyústiť k tomu, že chcela spáchať samovraždu, no v poslednej chvíli ju zachránil taxikár. Aj keď mala svedkov, nepomohlo to, pretože sa im vyhrážali, že si ich nájdu. Nič nevedel urobiť ani jej priateľ.

Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay

„Chytali ju za intímne miesta, ale ona sa bránila. Nadávali jej, nútili robiť veci, ktoré nechcela, zakazovali jej jesť či piť. Vyhrážali sa jej, viackrát ju chceli napadnúť. Všetko im odpustila, sľúbili, že sa zmenia, ale začali to robiť zas. Začala si rezať ruky, brala kadejaké lieky,“ uviedol pre Nový Čas jeden z kolegov, ktorý všetko videl. Lucia napokon z práce odišla, aj keď ju to tam bavilo.

Na polícii veľmi nepochodila

Poškodená mladá žena išla aj na políciu, kde podala trestné oznámenie aspoň na jedného z útočníkov. Podľa zdrojov denníka nemá byť tento kolega žiadne neviniatko a v minulosti mal zaútočiť aj na svoju partnerku. Polícia ho síce predbežne zadržala a vypočula, avšak Lucia pod návalom stresu niektoré časti svojej výpovede zmenila, čo všetko skomplikovalo. „Nakoniec mi prišlo z polície, že to prešetrili a skutkovú podstatu nebezpečného vyhrážania to nenapĺňa. Toho kolegu pustili a prešlo mu to,“ uviedla pre Nový Čas.

Vyjadrila sa aj spoločnosť RAJO

K situácii sa vyjadrila aj spoločnosť RAJO. „Bezpečnosť zamestnancov a spolupracovníkov našich dodávateľov, ako aj bezpečné pracovné prostredie sú pre nás veľmi dôležité. Žiadne takéto situácie v našej spoločnosti nezanedbávame, berieme ich vážne. Žiadne hrubé správanie, šikana a obťažovanie nie sú u nás prípustné. Dotyčný zamestnanec u nás pracuje len niekoľko mesiacov, za toto obdobie naňho nebola adresovaná zo strany ostatných kolegov žiadna sťažnosť. Predmetnú sťažnosť sme však s dotyčným zamestnancom bezodkladne riešili a prijali všetky potrebné opatrenia,“ uviedla spoločnosť.

„Sťažovateľke, ktorá nebola naším zamestnancom (pracovala ako SZČO pre nášho dodávateľa), sme odporučili, aby sa obrátila na Políciu SR. Polícia si od nás vo veci tejto sťažnosti vyžiadala kontaktné údaje, ktoré sme poskytli. Žiadne ďalšie úkony od nás neboli požadované, v prípade potreby budeme aj naďalej plne súčinní s políciou. Zo strany polície neboli podľa nám dostupných informácií stanovené žiadne obmedzenia voči nášmu zamestnancovi, preto v súčasnosti neexistuje zákonný dôvod na rozviazanie pracovného pomeru. Čakáme na ďalšie zistenia a závery, na základe ktorých budeme ďalej konať všetky potrebné kroky a opatrenia,“ dodala spoločnosť RAJO vo svojom vyjadrení.

Mladá žena tak musí čakať, čo bude s jej prípadom ďalej. Polícia potvrdila, že sa prípadom zaoberá, avšak nič konkrétne neprezradili.