Politika Domáce

Obvinený advokát Ján G. je podľa Čekovského prepojený so šéfom RTVS Rezníkom

Zdroj: TASR

BRATISLAVA – Predseda Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO) žiada, aby orgány činné v trestnom konaní v súvislosti so zadržaným advokátom Jánom G. preverili aj predaj nehnuteľnosti vo Vysokých Tatrách. Predseda parlamentného výboru si myslí, že spoločnosť, za ktorou stál advokát, získala od TASR v rámci odpredaja nepotrebného majetku objekt za podhodnotenú cenu.

 

Čekovský na tlačovej konferencii priblížil, že znalec v roku 2009 ohodnotil penzión na 273.000 eur. “Transakciu však zavŕšil až bývalý riaditeľ TASR Jaroslav Rezník v roku 2016, pričom stanovená kúpna cena bola o 80.000 eur nižia ako hodnota určená znalcom,“ povedal Čekovský. Mieni, že nový vlastník mal navyše možnosť si prostredníctvom svojich kontaktov na štátnom pozemkovom fonde vybaviť prevod parcely pod nehnuteľnosťou, ktorá nebola súčasťou vlastníctva TASR a získať tak priestor pre realizáciu iných aktivít na mieste.

“Podľa mojich informácií sa tam už v súčasnosti stavia oveľa honosnejšie sídlo,“ povedal Čekovský.

Okrem podania trestného oznámenia vyzýva Čekovský súčasného riaditeľa RTVS, aby transakciu vysvetlil. Upozornil, že Ján G. bol členom dozornej rady spoločnosti Teraz Media, dcérskej firmy TASR, ktorú spomína v obvinení z prelievania štátnych peňazí do súkromných rúk.

Budem sa brániť právnou cestou

Účelové, zavádzajúce a lživé. Také sú podľa niekdajšieho generálneho riaditeľa TASR a súčasného šéfa RTVS Jaroslava Rezníka informácie, ktoré na jeho adresu v súvislosti s pôsobením vo verejnoprávnej agentúre vyslovil vo štvrtok predseda Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO). “Po útokoch na moju osobu v súvislosti s mojím pôsobením v RTVS, ktoré sa ukázali ako nepodložené, skúša pán Čekovský spochybniť moje pôsobenie aj na predchádzajúcom pracovisku,” konštatuje Rezník. “Doteraz som na zverejnené informácie nereagoval, ale vzhľadom na vážnosť aktuálnych vyjadrení pána Čekovského využijem všetky zákonné možnosti na očistenie svojho mena právnou cestou,” dodal.

Čekovský na štvrtkovej tlačovej konferencii informoval, že bude podávať trestné oznámenie v súvislosti s transakciou, ktorá sa týka predaja nepotrebného majetku TASR. Poslanec naznačil, že rekreačný objekt s nevyhnutnou rekonštrukciou vo Vysokých Tatrách predal Rezník pod cenu a navyše tak, aby budúci vlastník mal možnosť vyrovnať aj pozemok pod objektom a realizovať na lukratívnom mieste svoje zámery.