Regióny Košice Prešov Humenné

Odhalili nelegálnu výrobňu cigariet a tabakových výrobkov za viac ako milión EUR

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zlikvidovali nelegálnu výrobňu tabakových výrobkov. ZDROJ: TASR - Finančná správa

HUMENNÉ – Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zlikvidovali v uplynulých dňoch v meste Humenné nelegálnu výrobňu tabakových výrobkov. Presné množstvo zaisteného tovaru Finančná správa určí po jeho prevezení a prevážení. Cena zariadení na výrobu tabakových výrobkov má predstavovať približne jeden milión eur. Informovala hovorkyňa Finančnej správy Martina Rybanská.

 

“Kriminalisti Finančnej správy v uplynulých dňoch vykonali akciu pod krycím názvom Kiko. V meste Humenné vo večerných hodinách urobili prehliadky nebytových priestorov. Počas akcie zaistili dve linky na výrobu cigariet, ako aj fóliovaciu a baliacu linku,” priblížila s tým, že zasahujúci ozbrojení kriminalisti FS našli na mieste aj narezaný tabak používaný do cigariet a tabakové výrobky značky L&M Red Label a Regal. Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy vedie v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru spáchaného formou spolupáchateľstva v súbehu s prečinom nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov. “Páchateľom v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,” uzavrela Rybanská.