Spoločnosť Kauzy Domáce Top

Odsúdený Bašternák je stále v Bratislave

Podnikateľ Ladislav Bašternák je ešte stále v Bratislave. Zdroj: topky.sk/Jan Zemiar

BRATISLAVA – Ladislav Bašternák stále nevie, kde strávi najbližších 5 rokov. Po tom, čo ho bratislavský krajský súd definitívne poslal za mreže sa sám prihlásil v Justičnom paláci. Podľa informácií Glob.sk sa podnikateľ stále nachádza v hlavnom meste. Bašternáka ešte vo štvrtok trojčlenný senát odsúdil za trestný čin krátenia dane a poistného. 

 

Podľa informácií zo zdrojov blízkych justičnej stráži ešte stále nie je určené, kde Bašternák strávi najbližšie roky. Momentálne prebiehajú nevyhnutné procesy, ktoré čakajú každého, kto do výkonu trestu nastúpi. Patria medzi ne okrem iného aj zdravotné a psychiatrické vyšetrenia.

Súd ho poslal za mreže nepodmienečne. O tom, kde sa kontroverzný podnikateľ nachádza, nemá informácie ani jeho obhajca Peter Filip. “Absolútne netuším,” povedal pre Glob.sk Filip. Rovnako ešte nevedel povedal ani to, ako budú vo veci postupovať ďalej.“Všetky právne kroky zvážim po tom, ako mi bude doručené rozhodnutie odvolacieho súdu,” avizoval Filip. Po tom, čo Krajský súd v Bratislave poslal jeho klienta za mreže, povedal novinárom, že sa zrejme obráti na Najvyšší súd alebo na Ministerstvo spravodlivosti.

Nechcel riskovať

Bašternák by si mal trest odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Najbližšie takéto zariadenie je v Hrnčiarovciach.

Príkaz na dodanie odsúdeného do výkonu trestu odňatia slobody bol zo súdu na Obvodné oddelenie Policajného zboru Staré mesto doručený v piatok 15. marca. Súd vydal príkaz už vo štvrtok.

Už odsúdený podnikateľ si vo štvrtok verdikt KS v Bratislave nevypočul, keďže sa na verejné zasadnutie nedostavil. Zastupoval ho v neprítomnosti jeho obhajca, ktorý uviedol, že jeho klient nie je v zahraničí, ale na Slovensku v Bratislave a je vyrozumený s tým, že mu neostáva nič iné, ako nastúpiť do väzenia. Pokiaľ by sa Bašternák súdu zúčastnil osobne, do väzenia by ho odviedli priamo z pojednávacej miestnosti.

Galéria
Pojednávanie na súde v Bratislave s Ladislavom Bašternávom zo 14. marca 2019. Zdroj: Glob.sk
Ladislav Bašternák. Zdroj: TASR / Martin Bauman
Dvojica si mala písať aj o Ladislavovi Bašternákovi. Zdroj: TASR/Martin Bauman
Ladislav Bašternák. Zdroj: TASR/Martin Bauman
Ladislav Bašternák priznal vinu a svoj čin ľutuje. Zdroj: TASR – Martin Baumann
Podnikateľ Ladislav Bašternák. Zdroj: topky.sk/Jan Zemiar
Bašternák pri prevode bytov vo Five Star Residence pripravil štát o 2-milióny eur. Zdroj: topky/Jan Zemiar
navigate_before
navigate_next