PJONGČANG – Zimné olympijské hry 2018 v juhokórejskom Pjongčangu sa už skončili. Pozrite sa s nami na kompletný výsledkový servis slovenských športovcov!
Najviac nás potešila biatlonistka Nasťa Kuzminová, získala totiž jedno zlato a dve striebra. Vynikajúci výkon podala v individuálnych pretekoch na 15 km Paulína Fialková, ktorej iba o chlp ušla medaila a skončila na piatom mieste.
HOKEJ
Nominácia:
Brankári: Ján Laco, Branislav Konrád, Patrik Rybár
Obrancovia: Ivan Baranka, Michal Čajkovský, Dominik Graňák, Marek Ďaloga, Tomáš Starosta, Juraj Valach, Peter Čerešňák, Juraj Mikuš
Útočníci: Martin Bakoš, Miloš Bubela, Marcel Haščák, Lukáš Cingeľ, Tomáš Marcinko, Patrik Lamper, Ladislav Nagy, Tomáš Surový, Andrej Kudrna, Peter Ölvecký, Michal Krištof, Matej Paulovič, Matúš Sukeľ, Marek Hovorka
Základná skupina B:
14. február, streda: Slovensko – Olympíjski športovci z Ruska, 13:10: 3:2
16. február, piatok: USA – Slovensko, 04:10, 2:1
17. február, sobota: Slovinsko – Slovensko, 13:10, 3:2 po predĺžení
Osemfinále
20. február, utorok: USA – Slovensko, 04:10, 5:1
ANASTASIA KUZMINOVÁ (biatlon)
10. február, sobota, 12:15 – šprint (7,5 km): 13. miesto
12. február, pondelok, 11:10 – stíhacie preteky (10 km): 2. miesto
15. február, štvrtok, 9:15 – individuálne preteky (15 km): 2. miesto
17. február, sobota, 12:15 – preteky s hromadným štartom (12,4 km): 1. miesto
PAULÍNA FIALKOVÁ (biatlon)
10. február, sobota, 12:15 – šprint (7,5 km): 11. miesto
12. február, pondelok, 11:10 – stíhacie preteky (10 km): 38. miesto
15. február, 9:15 – individuálne preteky (15 km): 5. miesto
17. február, sobota, 12:15 – preteky s hromadným štartom (12,4 km): 21. miesto
IVONA FIALKOVÁ (biatlon)
10. február, sobota, 12:15 – šprint (7,5 km): 74. miesto
15. február, 9:15 – individuálne preteky (15 km): 64. miesto
TERÉZIA POLIAKOVÁ (biatlon)
10. február, sobota, 12:15 – šprint (7,5 km): 83. miesto
15. február, 9:15 – individuálne preteky (15 km): 87. miesto
ALŽBETA MAJDIŠOVÁ (biatlon)
MATEJ KAZÁR (biatlon)
11. február, nedeľa, 12:15 – Šprint 10km, finále: 22. miesto
12. február, pondelok, 13:00 – Stíhacie preteky 12,5km, finále: 32. miesto
15. február, štvrtok, 12:00 – Vytrvalostné preteky 20km, finále: 34. miesto
MARTIN OTČENÁŠ (biatlon)
11. február, nedeľa, 12:15 – Šprint 10km, finále: 52. miesto
12. február, pondelok, 13:00 – Stíhacie preteky 12,5km, finále: 27. miesto
15. február, štvrtok, 12:00 – Vytrvalostné preteky 20km, finále, 84. miesto
TOMÁŠ HASILLA (biatlon)
11. február, nedeľa, 12:15 – Šprint 10km, finále: 70. miesto
15. február, štvrtok, 12:00 – Vytrvalostné preteky 20km, finále, 86. miesto
MICHAL ŠIMA (biatlon)
15. február, štvrtok, 12:00 – Vytrvalostné preteky 20km, finále, 85. miesto
ŠIMON BARTKO (biatlon)
11. február, nedeľa, 12:15 – Šprint 10km, finále: 74. miesto
TÍM SLOVENSKA (biatlon)
20. február, utorok, 12:15 – Zmiešaná štafeta 2 × 6 + 2 × 7,5 km, finále: Nedokončili
22. február, štvrtok, 12:15 – Štafeta 4×6 km, ženy (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková): 5. miesto
23. február, piatok, 12:15 – Štafeta 4×7,5 km, muži (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš): 18. miesto
KLAUDIA MEDLOVÁ (snoubording)
12. február, pondelok, 02:00 – finále Slopestyle: 24. miesto
19. február, pondelok, 01:30 – kvalifikácia Big Air: 23. miesto, nepostúpila do finále
PETRA VLHOVÁ (Zjazdové lyžovanie)
15. február, štvrtok, 02:15 – Obrovský slalom: 13. miesto
16. február, piatok, 02:15 – Slalom: 13. miesto
17. február, sobota, 03:00 – Super G, 32. miesto
21. február, streda, 03:00 – Zjazd: Nedokončila
22. február, štvrtok, 03:00 – Superkombinácia, 1.kolo, zjazd: 13. miesto
22. február, štvrtok, 07:00 – Superkombinácia, 2. kolo, slalom: 5. miesto
VERONIKA VELEZ-ZUZULOVÁ (Zjazdové lyžovanie)
16. február, piatok, 02:15 – Slalom: 17. miesto
SOŇA MORAVČÍKOVÁ (Zjazdové lyžovanie)
15. február, pondelok, 02:15 – Obrovský slalom: 37.miesto
16. február, piatok, 02:15 – Slalom: nedokončila
BARBORA KANTOROVÁ (Zjazdové lyžovanie)
15. február, pondelok, 02:15 – Obrovský slalom: 41. miesto
16. február, piatok, 02:15 – Slalom: 34. miesto
17. február, sobota. 03:00 – Super G, 35. miesto
21. február, streda, 03:00 – Zjazd: 29. miesto
22. február, štvrtok, 03:00 – Superkombinácia, 1.kolo, zjazd
22. február, štvrtok, 07:00 – Superkombinácia, 2. kolo, slalom: 18. miesto
ANDREAS ŽAMPA (Zjazdové lyžovanie)
18. február, nedeľa, 02:15 – Obrovský slalom: Nedokončil
22. február, štvrtok, 02:15 – Slalom: 35. miesto
ADAM ŽAMPA (Zjazdové lyžovanie)
13. február, utorok, 03:30 – Superkombinácia: 22. miesto
18. február, nedeľa, 02:15 – Obrovský slalom: 25. miesto
22. február, štvrtok, 02:00 – Slalom: 24. miesto
MATEJ FALAT (Zjazdové lyžovanie)
13. február, utorok, 03:30 – Superkombinácia: Nedokončil
18. február, nedeľa, 02:15 – Obrovský slalom: 50. miesto
22. február, štvrtok, 02:00 – Slalom: Nedokončil
TÍM SLOVENSKA (Zjazdové lyžovanie)
24. február, sobota, 03:00 – Tímová súťaž, finále (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Adam Žampa, Andreas Žampa): 9. miesto, nepostúpili z osemfinále
ALENA PROCHÁZKOVÁ (Beh na lyžiach)
13. február, utorok, 09:30 – Šprint klasicky, kvalifikácia: 31. miesto, nepostúpila
15. február, štvrtok, 07:30 – 10km voľny, finále: 58. miesto
BARBORA KLEMENTOVÁ (Beh na lyžiach)
13. február, utorok, 09:30 – Šprint klasicky, kvalifikácia: 53. miesto, nepostúpila
PETER MLYNÁR (Beh na lyžiach)
13. február, utorok, 09:30 – Šprint klasicky, kvalifikácia
13. február, utorok, 12:00 – Šprint klasicky, finále: 23. miesto
16. február, piatok, 07:00 – 15km voľné, finále: 67. miesto
24. február, sobota, 14:00 – Preteky s hromadným štartom, 50km: 51. miesto
ANDREJ SEGEČ (Beh na lyžiach)
13. február, utorok, 09:30 – Šprint klasicky, kvalifikácia: 57. miesto
16. február, piatok, 07:00 – 15km voľné, finále: 87. miesto
24. február, sobota, 14:00 – Preteky s hromadným štartom, 50km: 53. miesto
MIROSLAV ŠULEK (Beh na lyžiach)
13. február, utorok, 09:30 – Šprint klasicky, kvalifikácia: 62. miesto
16. február, piatok, 07:00 – 15km voľné, finále: 80. miesto
24. február, sobota, 14:00 – Preteky s hromadným štartom, 50km: nedokončil
TÍM SLOVENSKO
21. február, streda, 09:00 – Tímšprint žien voľnou technikou (Alena Procházková, Barbora Klementová): 9. miesto v prvom semifinále, nepostúpili do finále
21. február, streda, 11:30 – Tímšprint mužov voľnou technikou (Peter Mlynár, Andrej Segeč): 22. miesto v semifinále, nepostúpili do finále
JOZEF NINIS (Sánkovanie)
10. február, sobota, 11:00 – Individuálne preteky, 1. a 2. jazdy: 28. miesto
11. február, nedeľa, 10:50 – Individuálne preteky, 3. a 4. jazdy: 25. miesto
JAKUB ŠIMOŇÁK (Sánkovanie)
10. február, sobota, 11:00 – Individuálne preteky, 1. a 2. jazdy: 35. miesto
11. február, nedeľa, 10:50 – Individuálne preteky, 3. a 4. jazdy: 35. miesto
MAREK SOLČANSKÝ, KAROL STUCHLÁK (Sánkovanie)
14. február, streda, 12:20 – Dvojice, 1. a 2. jazdy: 17. miesto
KATARÍNA ŠIMOŇÁKOVÁ (Sánkovanie)
12. február, pondelok, 11:50 – Individuálne preteky, 1. a 2. jazdy: 25. miesto
13. február, utorok, 11:30 – Individuálne preteky, 3. a 4. jazdy: 23. miesto
LUCIE MYSLIVČEKOVÁ, LUKÁŠ CSÖLLEY (Krasokorčuľovanie)
19. február, pondelok, 02:00 – Tanečné páry, krátke tance: 19. miesto, kvalifikovali sa do voľného tanca
20. február, utorok, 02:00 – Tanečné páry, voľné tance: 20. miesto
NICOLE RAJIČOVÁ (Krasokorčuľovanie)
21. február, streda, 02:00 – Jednotlivci, krátky program: 13. miesto
23. február, piatok, 02:00 – Jednotlivci, voľné jazdy: 14. miesto
Autor: ph, Foto: SITA, AP/Morry Gash