ONLINE Zsuzsová: Navrhli mi status chráneného svedka a novú identitu. Mala som iba potopiť Kočnera

BRATISLAVA – Najsledovanejší proces roka sa blíži ku koncu. Minulý týždeň senát Špecializovaného trestného súdu pod vedením Ruženy Sabovej, ktorý pojednáva vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ukončil dokazovanie. Na rade sú záverečné reči obžalovaných. Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a ich obhajcovia majú dnes poslednú šancu na to, aby súd presvedčili o svojej nevine. Dianie v pojednávacej miestnosti vám prinášame online. 

 

Náš online pre dnešný deň končí. Ďakujeme, že ste dianie v súdnej sieni sledovali spolu s nami

 

18:30 – Predsedníčka senátu prerušila dnešné pojednávanie.

18:27 – Súd vyhovie žiadosti Zsuzsovej aj Szabóa. Prítomný tak bude iba Kočner.

18:25 – Svoje záverečné slová uvádzajú aj ostatní obžalovaní. Zsuzsová aj Kočner žiadajú o oslobodenie spod obžaloby. O uvoľnenie zo súdu žiada aj Zsuzsová.

18:19 – „Ľudský život som vždy bral ako dar Boží a snažil som sa každý život občana chrániť počas svojho 10-ročného pôsobenia ako policajt. Vždy som bol odhodlaný napomáhať ochrany života aj mimo výkon mojich povolaní, v rámci civilného života. Nie som schopný niekomu ublížiť, a už vôbec nie niekomu zobrať život, či sa na tom podieľať,“ začal svoju záverečnú reč Szabó. Ako uvádza, nikdy sa počas svojho života nedostal do rozporu so zákonom.

„Som pokojnej a vyrovnanej povahy a v každej situácii sa snažím racionálne riešenie,“ uviedol. „Straty blízky poškodených mi je úprimne ľúto. Viem sa vžiť do ich situácie, keďže mne prednedávnom počas výkonu väzby zomrel môj milovaný otec, ktorého stratu veľmi bolestivo prežívam,“ povedal Szabó s plačom. Žiada, aby ho spod obžaloby senát oslobodil. Následne jeho záverečná reč skončí a vzdáva sa práva posledného slova. Žiada súd, aby ho zo stredy 5. augusta, kedy sa bude čítať rozsudok, oslobodil z pojednávania.

18:17 – Zsuzsovej záverečná reč po takmer troch hodinách končí. Predsedníčka senátu oboznamuje poškodenú Molnárovú, že nemá právo dostať slovo v záverečných rečiach, pretože dala vo veci plnú moc svojmu právnemu zástupcovi. Slovo tak ako posledný dostáva Tomáš Szabó. Ten vyjadril ľútosť nad skutkom a pri vražde naďalej trvá na svojej nevine.

Pokračovať na ďalšej strane

Viac o téme: aktualizované, Alena Zsuzsová, investigatívny novinár, kauza Kuciak, Marián Kočner, obžalovaný, prokurator, Ružena Sabová, senát, Špecializovaný trestný súd, súd v kauze Kuciak, Tomáš Szabó, Vladimír Turan, vražda Jána Kuciaka, vražda novinára, Zoltán Andruskó

Súvisiace články