Domáce Politika Kauzy Top

ONLINE Kočner o Andruskóovi: Vymýšľa si

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Kočnerovi, Zsuzsovej a Szabóovi prihára. Senát Špecializovaného trestného súdu otvoril 12. deň pojednávania v kauze Kuciak. Tak, ako pred dvomi týždňami, aj teraz by sa mali opäť čítať listinné dôkazy. Podľa medializovaných informácií by malo ísť o komunikáciu medzi Marianom Kočnerom a viacerými ľuďmi cez aplikáciu Threema. Tieto úseky majú súvisieť s vraždou investigatívneho novinára. Glob.sk bude dianie zo súdnej siene sledovať ONLINE. 

 

16:09 – Marian Kočner reaguje na vykonané dôkazy, ktoré boli nájdené v aute značky Kia Rio, ktoré odovzdal polícii Peter Tóth. Podľa jeho slov nemá žiadnu logiku, prečo by si jeho rodina dala k Tóthovi do úschovy nehodnotné veci. Podľa jeho názoru zobral Tóth z domu, kde bol robiť poriadky, všetko, čo sa mu zdalo hodnotné. Následne senát prerušil pojednávanie do zajtrajšieho rána.

16:04 – V aute Mariana Kočnera sa našlo množstvo perál a drahokamov. Podľa Mariana Kočnera ide o kamene, ktoré patria jeho manželke Karolíne a pýta sa, či by jej nemohli byť vrátené, keďže jej patria. Otázka ostane bez odpovede senátu.

15:50 – Senát chcel vykonať dôkaz – posudok z odvetia psychiatre a psychológie Miroslava Marčeka, kde bol posúdený jeho duševný stav. Prokurátor návrh ale vzal späť, Kočner namieta, že oni trvajú na jeho prečítaní. Obhajuje to tým, že ide o znalecký posudok iného znalca a bolo by dobré ho prečítať.

15:42 – Súd sa zaoberá aj autorskými článkami Jána Kuciaka. Sudkyňa vyzvala prokurátora, aby pristúpil k vykonaniu dôkazu.

15:34 – Ďalším dôkazom je správa Tatra banky, tá však obsahuje bankové tajomstvo. Dôkaz môže byť vykonaný iba za vylúčenia verejnosti. Prokurátor však napriek tomu trvá na jeho vykonaní.

15:29 – Informácie o SIM kartách poskytol aj mobilný operátor O2. Identifikoval, kedy, kde a na aké meno boli jednotlivé karty registrované.

15:12 – Experti Europolu sa zaoberali aj autom, ktorým sa mali páchatelia doviezť na miesto činu do obce Veľká Mača. Riešili, akým smerom mohlo auto ísť do obce a aj z obce. Odhadovali tiež čas príchodu a odchodu, trvanie cesty. Preverili aj kamerové záznamy. Vymedzili tiež typy auta.

15:03 – Ďalšia forenzná správa sa týka mobilov a pamäťových kariet Zoltána Andruskóa, kariet Tomáša Szabóa a tiež mobilných telefónov viacerých svedkov.

14:31 – Europol skúmal ako dôkazy USB kľúče Kočnerovej dcéry Andrey – súbory extrahovali a skúmali. Tieto dôkazy vydal polícii exsiskár Peter Tóth.

14:23 – Súd pokračuje, senát do dôkazov zahrnul aj forenznú správu z Europolu.