Politika Spoločnosť Kauzy Domáce Top

ONLINE Zsuzsová Lipšicovi: Keď ste si písali so mnou, neboli ste taký múdry

Zdroj: Glob.sk

14:10 – Roman Kvasnica, splnomocnenec poškodenej Zlatice Kušnírovej hovorí, že v správach 23. februára 2018 je dôležitý moment. Podľa jeho slov si píšu o tom, že v médiách nie sú žiadne správy.

14:00 – Kočner argumentuje, že 50-tka so záchodom zrejme svedčí o tom, že sa dozvedel o definitívnom rozhodnutí, že strana cieľ nevznikne. Bráni sa aj Zsuzsová, že tou správou jej Kočner vyčítal, že jej chybou prišiel o peniaze a “politickú budúcnosť”. „Žiadnu vraždu pána Kuciaka sme neplánovali, dozvedeli sme sa o nej z médií, tak ako celé Slovensko,” povedala Zsuzsová.

13:45 – Pojednávanie po obednej prestávke pokračuje, Marian Kočner sa vyjadroval k prečítaným dôkazom. Následne sa čítali správy zo dňa 22. februára, teda deň po vražde. Následne sa čítali správy z 26. februára, kedy sa verejnosť dozvedela o dvojnásobnej úkladnej vražde vo Veľkej Mači. Kočner Zsuzsovej poslal 5️⃣   0️⃣  🔜 🚽, k čomu následne pridal aj emotikon 👎🏿. Rozprávali sa o stretnutí v  Báči. Následne sa čítali

12:35 – Súd vyhlásil prestávku do 13:35.

12:14 – Zsuzsová s Kočnerom si písali, či sa sneh roztopil, a že Zsuzsovej vypadol jeden zub. “Šetri love na zubárku. To je z toho, že mi robíš nervy a celú noc škrípem zubami,” písala Zsuzsová Kočnerovi.

12:00 – K slovu sa dostal Daniel Lipšic. Ten tvrdí, že podľa jeho názoru je téma o zuboch o vražde Jána Kuciaka. Upozorňuje, že správa o 50-tisícoch reálne nemôže byť o strane Cieľ. Dôvodom má byť to, že iná zmienka o strane už viac nie je. “Aj správa o tom, že sa cena upraví. Nepíše sa tam o tom, že by sa peniaze mali vrátiť, ale že sa to upraví,” konštatuje.

11:45 – Nasledujú správy z rovnakého dňa. V nich Kočner napíše Zsuzsovej známu správu “5️⃣   0️⃣  🔜 ☠️”. Podľa Kočnera ide o 50-tisíc na kampaň strany, ktoré išli “do hajzla”. Zsuzsová následne vysvetľuje správy po svojom. “Napísala, som že mi vypadlo osem. To mi chce Lipšic povedať, že som očakávala smrť ôsmich ľudí?” pýta sa.

11:35 – Nasleduje čítanie komunikácie zo dňa vraždy. V správach Zsuzsová píše, že mala zlý strach, vypadávajú jej zuby, že zle spala. Podľa slov jej mamy to znamená, že niekto blízky zomrie. “Vypadávali mi zuby. A 3 predné spodné, keď som si chytila, mi zostali medzi prstami ešte aj s polkou ďasna !!!!! Strašne som plakala, že čo teraz budem robiť, keď sa rozpadávam ako malomocná,” písala Zsuzsová Kočnerovi.

Zsuzsová následne svoje vyjadrenie začala s tým, že ide o najvtipnejšiu a najabsurdnejšiu komunikáciu, ktorú “Lipšic prezentuje v médiách ako dôkaz a vytvoril si ho asi vo svojej chorej hlave. Na to ju predsedníčka senátu upozornila, nech sa vyjadruje k prečítaným dôkazom. „Obviniť niekoho z vraždy, že sa mu sníval sen, je choré!” zvýšila hlas Zsuzsová.

Alena Zsuzsová ešte nevypovedala. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

11:20 – Po prestávke pokračuje čítanie Threemy – stále zo dňa 20. februára. V nej si píšu, že Zsuzsová si ide niečo vybaviť, a že keď niečo sľúbila, tak to splní.