Politika Spoločnosť Kauzy Domáce Top

ONLINE Ruskov bývalý vodič popisuje stretnutie obžalovaných. Riešili problémy s Volzovou

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Po 4 mesiacoch sa Pavol Rusko opäť postaví pred súd pre kauzu údajnej objednávky vraždy jeho bývalej spoločníčky Sylvie Klaus Volzovej. Štyria obžalovaní, medzi nimi aj bývalí vysokopostavení členovia podsvetia, sa tak opäť stretnú zoči-voči. Kým dvaja vinu priznávajú, dvaja vehementne vinu odmietajú. Na pláne sú dnes výpovede dvoch svedkov. Prinesú do kauzy a procesu viac svetla?

 

11:02 – Pojednávanie pomaly končí, senát zisťuje, ktorý termín vyhovuje procesným stranám. Najbližie sa bude prejednávať 2. apríla.

10:55 – Pojednávanie po prestávke pokračuje. Obžalovaný Černák sa k svedkom nechce vyjadriť, rovnako ani Kaštan a Lališ. Vyjadriť sa chce iba Rusko. “Chcem zdôrazniť, že za pánom Kováčikom som prišiel presne pre to, čo povedal. Je smiešne, aby som si robil 10 až 15 rokov alibi. Chcel som si overiť, či mi nehrozí diskreditácia až fyzická likvidácia. Samotná informácia sa dostala potom od pani Nagyovej cez pána Pravdu až ku mne. Povedal mi že šéfe, chcú vás dať dole,” povedal. Predseda senátu viackrát počas vyjadrenia upozorní Ruska, aby sa vyjadril k svedkom a v tom, čo hovoria pravdu, a v čom nie. Podľa Ruska Kováčik klamal iba v tom, že na stretnutí nebol, pretože podľa Ruska tam bol.

Podľa Ruska Pravda klamal v tom, že by bol šéf ochranky, pretože po vypuknutí kauzy Gamatex odišiel z pozície. Rovnako podľa neho neuviedol pravdu v tom, že by bol v Banskej Bystrici s nimi v miestnosti Ján Kán, ale Ján Kováčik, ale mohol sa v tom podľa Ruska spliesť.

10:44 – Senát vyhlasuje krátku prestávku, nasledovať budú vyjadrenia k výpovediam svedkov.