Politika Domáce Parlamentné voľby Top

ONLINE Posledná veľká predvolebná debata lídrov sa nezaobišla bez osobných útokov a ostrých slov

Zdroj: RTVS

BRATISLAVA – Do začiatku predvolebného moratória ostávajú posledné hodiny. Už od polnoci sa politické dianie na Slovensku spomalí a v sobotu si budeme voliť zloženie parlamentu na najbližšie štyri roky. Na RTVS sa stretlo deväť lídrov politických strán kandidujúcich vo voľbách, aby naposledy prehovorili smerom k voličom.

 

Náš online je na konci. Ďakujeme, že ste ho sledovali spolu s nami. 

23:04 Relácia končí necelú hodinu pred začiatkom moratória.

22:54 Truban vo svojej minúte hovorí, že bude bojovať o férové Slovensko. Sulík zasa, že nás čaká zápas o charakter štátu. “Máme riešenia, máme skúsenosti,” vyhlásil o SaS. Pellegrini tvrdí, že Slovensku sa darí a čakajú nás veľké výzvy. “Vy si budete môcť vybrať, kto nás týmito výzvami prevedie.” Matovič hovorí smerom k voličom, že ak chcú urobiť Slovensko krajšie, majú ísť voliť ich. “Sme omnoho lepšia voľba,” povedal. Kollár hovorí, “že je načase, aby do vlády prišla taká strana, ako je Sme rodina.” Kiska vyhlásil, že o tri dni občania rozhodnú, či bude zo Slovenska slušnejšia krajina. “Ak chcete stabilitu a garanciu odbornosti, prosím, volte našu stranu,” povedal Kiska. “29.2 končí jedna éra, éra Roberta Fica,” tvrdí Hlina. Ľudí vyzval, aby si v tento deň spomenuli na KDH. Danko tvrdí, že “Slovensko nie je krajina, ale štát.”

Rýchle kolo otázok

22:50 Danko verí, že vek odchodu do dôchodku sa ešte zníži. Zákonník práce podľa neho potrebuje zmenu. Čo sa týka eutanázie, sú v SNS jednoznačne proti.

22:49 Hlina hovorí, že sú proti registrovaným partnerstvám.

22:47 “Obe kampane boli veľmi špinavé a obe boli v réžii strany Smer,” porovnáva Kiska svoju prezidentskú a aktuálnu kampaň. Do ministerských kresiel by nominoval odborníkov.

22:47 “Neriešim,” reaguje Kollár na otázku eutanázie. Práva párov rovnakého pohlavia nie sú podľa neho porušované. Nemá ambície byť premiérom.

22:46 “Sú na to rôzne pohľady, ale nie je to aktuálne téma, ktorou slovenská spoločnosť žije,” reaguje Pellegrini na tému porušovania práv partnerov rovnakého pohlavia.

22:44  Sulík vie jednoznačne” garantovať jednotu svojho poslaneckého klubu. Podľa neho zatiaľ práva párov opačného pohlavia nie sú, a preto je otázka, či sú porušované, predčasná.

22:42 Nasleduje rubrika rýchlych otázok. “Sú práva párov rovnakého pohlavia porušované?” znie otázka. “Myslím si, že áno,” reaguje Truban. Tému eutanázií teraz nechcú v PS riešiť.

22:41 Diváčka z PS/Spolu sa Matoviča pýta, či sa vie zaručiť, že žiaden jeho poslanec v budúcnosti neprejde ku kotlebovcom. Odpovede sa nedočkala, Matovičovi uplynul vymedzený čas, neabsolvuje tak ani rýchle kolo otázok, ktoré nasleduje po otázkach z publika.

22:39 Nasledujú otázky z publika. Matovičova diváčka sa Pellegriniho pýta, či zaspáva dobre, a či nie je načase ospravedlniť sa za chyby strany. “Ak Smer urobil nejakú chybu, tak sa ospravedlňuje,” reagoval. Zaspáva vraj dobre.