Politika Spoločnosť Kauzy Domáce Top

ONLINE Rozsudok v kauze Kuciak padne 5. augusta

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

PEZINOK – Kto hovorí pravdu a kto klame? 21. pojednávací deň opäť môže priniesť nové skutočnosti. Opäť je pred senát pod vedením Ruženou Sabovou predvolaný IT expert Dušan Mikulaj. Ten už bol na pojednávanie predvolaný viackrát. Počas svojej výpovede uviedol napríklad aj to, že Kočner sa so Zsuzsovou deň po vražde stretol v Bratislave. Mali to dokázať BTS-ky – teda vysielacie stanice, ktoré zachytili signál z Kočnerovho a Zsuzsovej mobilu. Obžalovaní to ale popierajú. Okrem iného by sa malo rozhodnúť o viacerých návrhoch, ktoré ešte žiadajú ako zástupcovia poškodených, tak aj obhajoba. Glob.sk sleduje dianie zo súdnej siene online. 

 

17:55 – Súd pokračuje. “Súd zamýšľa odročiť pojednávanie na 31. júla a 5. augusta,” informuje Sabová. Na rade by mali byť záverečné reči obhajoby.

17:28 – Po hodine a pol Kvasnica so záverečnou končí. “Vážený senát, dovoľte, aby som na záver konštatoval, že nie je pochýb, že si obžalovaný Kočner objednal u obžalovanej Zsuzsovej objednal vraždu Jána Kuciaka, pri ktorej zomrela aj dcérka mojej mandantky,” hovorí na záver. “Sme presvedčený, že hlavným objednávateľom je Marian Kočner,” uzavrel svoju záverečnú reč Kvasnica. Následne senát vyhlásil krátku prestávku.

17:15“Správy, ktoré som oboznámil, obžalovaná dvojica presne vedela, čo sa udialo,” konštatuje Kvasnica a dodáva, že Zsuzsová zrejme mala peniaze doma a išla po ne po tom, ako jej Andruskó povedal, že vraždu vykonali.

17:12 – Kvasnica poukazuje na to, že deň po vražde si sprvu dvojica obžalovaných v pohode písala, bez problémov, ale následne zmenila rétoriku. Spôsobiť to mala návšteva Andruskóa, kde jej mal oznámiť problém s vraždou Kuciaka.

17:05 – Podľa Kvasnicu neexistujú rozpory vo výpovediach Marčeka a Andruskóa.

16:53 – Podľa Kvasnicu bol Kočner 9. februára 2018 od rána mimoriadne rozrušený pre článok Jána Kuciaka, v ktorom o ňom píše. Vtedy si mali písať o svrabe, pričom Zsuzsová následne napísala “Už vidím, je kreatívny”.

16:50 – Kvasnica pripomína komunikáciu medzi dvojicou o svrabe. Splnomocnenci sa vyjadrili, že ide o šifru ohľadne vraždy Kuciaka.

16:45 “Obaja obžalovaní priznal, že skutočný význam bol veľakrát iný, ako písali,” poukázal Kvasnica. Poukazuje na šifry v komunikácii medzi Tóthom a Zsuzsovou po tom, ako Kočnera zadržali.

16:40 – Kvasnica sa obšírne vyjadruje k vykonaným dôkazom, poukazuje na to, že bola preukázaná vina obžalovaných.

16:20 – Kvasnica poukazuje na to, že Kočner sa v roku 2017 na dovolenke v Chorvátsku sťažoval Petrovi Tóthovi na Jána Kuciaka, pričom ho nazýval pejoratívami. Poukázal na to, že ak by sa NAKA začala zaoberať kauzou Tehnopol, o ktorej Kuciak písal, bol by to “k***a problém” a nechcel by do volebnej kampane ísť s trestným stíhaním v tejto kauze.

16:12 – Podľa Kvasnicu Kočner nepodal žiadne trestné oznámenie na Kuciaka, alebo portál Aktuality.