ONLINE Kočner sa opäť snaží spochybniť výpovede svedkov. Ide najmä o novinárov

BRATISLAVA – Proces storočia pokračuje aj dnes. Po pernom začiatku stredajšieho pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a následnom čítaní listinných dôkazov sa rovnaký scenár očakáva aj dnes. Na pojednávanie by opäť mal prísť iba Marian Kočner, ktorý ako jediný z obžalovaných na ne ešte chodí. Alena Zsuzsová a Tomáš Marček požiadali o konanie v neprítomnosti. Včera si verejnosť mohla vypočuť výsluchy bývalých vrcholných predstaviteľov polície. Dnes sú na pláne dôkazy navrhnuté obžalobou. Glob.sk bude dianie v súdnej sieni sledovať online.

 

Náš online pre dnešný deň končí. Ďakujeme, že ste pojednávanie sledovali spolu s nami

13:10 – Senát oznamuje, že predvolal znalca Závodného na 29. apríla. Štefan Neszméry, advokát Zsuzsovej navrhuje iný termín. Predsedníčka senátu následne prerušuje pojednávanie do 29. apríla.

12:57 – Počas domovej prehliadky zaistili policajti pištol, náboje, skryté nahrávacie zariadenia, mobilné telefóny, počítače a USB kľúče.

12:50 – Nasleduje zápisnica z domovej prehliadky rodinného domu, ktorý je napísaný na Karolínu Kočnerovú.

12:48 – Prokurátor číta zápisnicu z domovej prehliadky Tomáša Szabóa. „CD-nosiče, väčšie množstvo mobilov, čo stojí za zmienku je zaistená hotovosť 2 800 eur v spálni vo vrecku v rifliach,“ číta prokurátor zaistené veci.

12:25 – Predsedníčka senátu oznámila, že Kočner trvá na výpovedi brata Ivana Kočnera. A to osobne na súde. „Svedok bude predvolaný,“ povedala Sabová.

12:20 – Prokurátor číta svedeckú výpoveď manželky Tomáša Szabóa. Tá poukázala na to, že Marček a Szabó mali po vražde naštrbené vzťahy. „Tomimu začali na Marčekovi vadiť úplne maličkosti, to bolo asi v júli 2018,“ spomína.

12:12 – Viacerí svedkovia v prípade vraždy Molnára potvrdili, že po Kolárove sa šírili fámy, že podnikateľ bol namočený v drogách. Nikto však nepotvrdil, že išlo o skutočné informácie.

11:40 – Gabriel Haršány aj jeho manželka – sestra Tomáša Szabóa využili svoje právo nevypovedať, keďže obžalovaný vo veci je ich rodina.

11:32 – Nasleduje výpoveď Rolanda Veselku. O Marčekovi do vraždy nevedel, poznal iba Szabóa, ktorý je švagor Gabriela Haršányho. Veselka bol Molnárov dobrý kamarát.

11:26 – Nasledujú výpovede svedkov v prípade vraždy Petra Molnára. Čítať sa bude výpoveď svedkyne Petry Hrušeckej. Pozná iba Tomáša Szabóa. Hrušecká je bývalá manželka zavraždeného podnikateľa. Vzťah medzi Marčekom a Szabóom popísať nevedela. Vie iba to, že im zrejme požičal peniaze.

11:23 – Právo nevypovedať využila rovnako aj dcéra Aleny Zsuzsovej, či Karolína Kočnerová, Karolína Kočnerova mladsšia a Andrea Kočnerová. Ide o bývalú manželku obžalovaného a ich dve dcéry.

11:20 – Pojednávanie pokračuje, nasleduje výpoveď svedka Gabriela Szabóa. Využil svoje právo nevypovedať. Magdaléna Szabóova rovnako využila právo nevypovedať.

11:03 – Po vyjadreniach obžalovaného aj splnomocnencov rodín poškodených vyhlásil senát 15-minútovú prestávku.

10:35 – Nasleduje výpoveď Juraja Škripa. Ten pracoval ako riaditeľ odboru pomoci v hmotnej núdzi a štátnych sociálnych dávok na Ústredí práce. Priznal, že spolupracoval s Kriakom. V minulosti mal poslať Monike Tódovej z denníka N kontrolu. Sledovať mal aj Jána Kuciaka, odfotografovať ho mal na autobusovej stanici Mlynské Nivy. Za sledovanie dostával odmenu 1000 až 1500 eur, priznal. Daň z príjmu neodvádzal, pretože si myslel, že ide o plat z prostriedkov tajnej služby. Po vražde Kuciaka sa neprihlásil na polícii, poradil mu to Kriak, aby počkali, ako sa to celé vykryštalizuje.

10:30 – Nasleduje výpoveď Lászlóa Krecsika. Pochádza z Maďarska, pozná sa s Marčekom aj Szabóom. Povedal, že na žiadosť Andruskóa zohnal zbraž zhruba za 560 eur, bolo to na jeseň 2017. Na oplátku dostal 700 až 750 eur.

Pokračovať na ďalšej strane

Viac o téme: aktualizované, Alena Zsuzsová, Ján Kuciak, kauza Kuciak, Martina Kušnírová, Miroslav Marček, obžalovaní, Pavel Vorobjov, Peter Molnár, proces storočia, Ružena Sabová, senát, Tibor Gašpar, Tomáš Szabó, vražda Kuciaka, Zoltán Andruskó

Súvisiace články