Kauzy Domáce Top

ONLINE Kočner sa opäť snaží spochybniť výpovede svedkov. Ide najmä o novinárov

Zdroj: TASR / Adel Ghannam

BRATISLAVA – Proces storočia pokračuje aj dnes. Po pernom začiatku stredajšieho pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a následnom čítaní listinných dôkazov sa rovnaký scenár očakáva aj dnes. Na pojednávanie by opäť mal prísť iba Marian Kočner, ktorý ako jediný z obžalovaných na ne ešte chodí. Alena Zsuzsová a Tomáš Marček požiadali o konanie v neprítomnosti. Včera si verejnosť mohla vypočuť výsluchy bývalých vrcholných predstaviteľov polície. Dnes sú na pláne dôkazy navrhnuté obžalobou. Glob.sk bude dianie v súdnej sieni sledovať online.

 

Náš online pre dnešný deň končí. Ďakujeme, že ste pojednávanie sledovali spolu s nami

13:10 – Senát oznamuje, že predvolal znalca Závodného na 29. apríla. Štefan Neszméry, advokát Zsuzsovej navrhuje iný termín. Predsedníčka senátu následne prerušuje pojednávanie do 29. apríla.

12:57 – Počas domovej prehliadky zaistili policajti pištol, náboje, skryté nahrávacie zariadenia, mobilné telefóny, počítače a USB kľúče.

12:50 – Nasleduje zápisnica z domovej prehliadky rodinného domu, ktorý je napísaný na Karolínu Kočnerovú.

12:48 – Prokurátor číta zápisnicu z domovej prehliadky Tomáša Szabóa. „CD-nosiče, väčšie množstvo mobilov, čo stojí za zmienku je zaistená hotovosť 2 800 eur v spálni vo vrecku v rifliach,” číta prokurátor zaistené veci.

12:25 – Predsedníčka senátu oznámila, že Kočner trvá na výpovedi brata Ivana Kočnera. A to osobne na súde. „Svedok bude predvolaný,” povedala Sabová.

12:20 – Prokurátor číta svedeckú výpoveď manželky Tomáša Szabóa. Tá poukázala na to, že Marček a Szabó mali po vražde naštrbené vzťahy. “Tomimu začali na Marčekovi vadiť úplne maličkosti, to bolo asi v júli 2018,” spomína.

12:12 – Viacerí svedkovia v prípade vraždy Molnára potvrdili, že po Kolárove sa šírili fámy, že podnikateľ bol namočený v drogách. Nikto však nepotvrdil, že išlo o skutočné informácie.

11:40 – Gabriel Haršány aj jeho manželka – sestra Tomáša Szabóa využili svoje právo nevypovedať, keďže obžalovaný vo veci je ich rodina.

11:32 – Nasleduje výpoveď Rolanda Veselku. O Marčekovi do vraždy nevedel, poznal iba Szabóa, ktorý je švagor Gabriela Haršányho. Veselka bol Molnárov dobrý kamarát.

11:26 – Nasledujú výpovede svedkov v prípade vraždy Petra Molnára. Čítať sa bude výpoveď svedkyne Petry Hrušeckej. Pozná iba Tomáša Szabóa. Hrušecká je bývalá manželka zavraždeného podnikateľa. Vzťah medzi Marčekom a Szabóom popísať nevedela. Vie iba to, že im zrejme požičal peniaze.

11:23 – Právo nevypovedať využila rovnako aj dcéra Aleny Zsuzsovej, či Karolína Kočnerová, Karolína Kočnerova mladsšia a Andrea Kočnerová. Ide o bývalú manželku obžalovaného a ich dve dcéry.

11:20 – Pojednávanie pokračuje, nasleduje výpoveď svedka Gabriela Szabóa. Využil svoje právo nevypovedať. Magdaléna Szabóova rovnako využila právo nevypovedať.

11:03 – Po vyjadreniach obžalovaného aj splnomocnencov rodín poškodených vyhlásil senát 15-minútovú prestávku.

10:35 – Nasleduje výpoveď Juraja Škripa. Ten pracoval ako riaditeľ odboru pomoci v hmotnej núdzi a štátnych sociálnych dávok na Ústredí práce. Priznal, že spolupracoval s Kriakom. V minulosti mal poslať Monike Tódovej z denníka N kontrolu. Sledovať mal aj Jána Kuciaka, odfotografovať ho mal na autobusovej stanici Mlynské Nivy. Za sledovanie dostával odmenu 1000 až 1500 eur, priznal. Daň z príjmu neodvádzal, pretože si myslel, že ide o plat z prostriedkov tajnej služby. Po vražde Kuciaka sa neprihlásil na polícii, poradil mu to Kriak, aby počkali, ako sa to celé vykryštalizuje.

10:30 – Nasleduje výpoveď Lászlóa Krecsika. Pochádza z Maďarska, pozná sa s Marčekom aj Szabóom. Povedal, že na žiadosť Andruskóa zohnal zbraž zhruba za 560 eur, bolo to na jeseň 2017. Na oplátku dostal 700 až 750 eur.