Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

OPITÁ dôchodkyňa vrazila do AUTOBUSU plného ľudí: Čo sa stalo? Desivé svedectvo

Zrážku spôsobila 71-ročná vodička po tom, ako prešla do protismeru. Zdroj: FB-Polícia SR/Bratislavský kraj

MALACKY – Najprv vodičku ľutovali, no po dychovej skúške im nebolo všetko jedno. 71-ročná šoférka pod vplyvom alkoholu vrazila do autobusu i ďalšieho auta. Ohrozila tak životy desiatok ľudí. Cestujúci opísali hrôzu, ktorú prežili, keď sa autobus rútil do priekopy.

K desivej zrážke došlo na ceste z Rohožníka do Malaciek, keď 71-ročná šoférke prešla s autom do protismeru. Práve v tom čase tadiaľ prechádzal autobus. Vodička narazila do jeho ľavej prednej strany, no týmto sa to ešte neskončilo. „V dôsledku nárazu sa následne kĺzala s vozidlom po ľavej strane, kde sa čelne zrazila s ďalším motorovým vozidlom“ priblížili bratislavskí policajti. Na miesto zakrátko dorazila rýchla zdravotná pomoc, našťastie do nemocnice previezla ľudí iba s ľahkými zraneniami. Následne prišiel pre cestujúcich z autobusu šok, keď policajti dali šoférke fúkať. „Dychovou skúškou bola 71-ročnej vodičke nameraná hodnota 0,81 promile alkoholu v krvi,“ skonštatovala polícia.

V autobuse sa v čase havárie viezlo približne 20 ľudí, medzi nimi aj Soňa s dcérou. „Ten pocit, keď sa rútil do priekopy, neželám zažiť nikomu,“ hovorí Soňa. Našťastie, nehodu prežili bez zranení. „Ešte sme ľutovali pani, ktorá nehodu spôsobila, s domnienkou, že sa jej určite niečo prihodilo za volantom, lebo mala na aute označenie ZŤP! Po zistení, že pani bola opitá, mi prišlo až na zvracanie“, opisuje na sociálnej sieti, čo sa dialo po nehode.

V autobuse sedela aj dcéra pani Márie. „Bola vedľa vodiča na pravej strane počas havárie, celá vo veľkom šoku, a plakala celý večer po príchode domov,“ poznamenáva Mária, ktorá srdečne ďakuje šoférovi autobusu za zvládnutie kolízie.