Domáce Top

Opitý primátor Popradu: Pojednávanie odročené

Poprad   – Okresný súd v Poprade sa v utorok zaoberal popradským primátorom Jozefom Švagerkom, ktorý bol začiatkom februára uznaný za vinného, že šoféroval pod vplyvom alkoholu.
Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová, pojednávanie bolo odročené na základe ospravedlnenia sa obhajcu obžalovaného z dôvodu zahraničnej dovolenky s tým, že obžalovaný trval na osobnej prítomnosti obhajcu na hlavnom pojednávaní a vyslovil nesúhlas so substitučným zastúpením.
“Nový termín hlavného pojednávania na účely prejednania obžaloby vo vzťahu k obžalovanému pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky bol stanovený na 20. septembra 2018 o 13.00 h,” doplnila Petrufová.
Popradský primátor Jozef Švagerko bol začiatkom februára tohto roka sudcom Okresného súdu v Poprade uznaný za vinného, že šoféroval pod vplyvom alkoholu, a bol mu tiež uložený peňažný trest vo výške 1200 eur, náhradný trest odňatia slobody vo výmere troch mesiacov a trest zákazu činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel na obdobie 18 mesiacov. Voči rozhodnutiu sa odvolal.
Polícia zastavila popradského primátora v polovici augusta minulého roka neďaleko cintorína na ceste v smere na Veľký Slavkov. “Päťdesiatročnému vodičovi Škody Superb v dychu zistili viac ako jedno promile alkoholu,” uviedol vtedy prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.