Opozícia bude asi musieť zmeniť kandidátov na šéfov dvoch výborov, vyhlásil Kollár

BRATISLAVA –  Opozičné strany budú pravdepodobne musieť zmeniť kandidátov na šéfov dvoch parlamentných výborov. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) to uviedol v pondelok pri otázke o nezvolení opozičných zástupcov – Ľuboša Blahu zo Smeru-SD a Mariana Kotlebu z ĽSNS – za šéfov výborov.

 

Kollár zdôraznil, že nikto nespochybňuje právo opozície obsadiť posty vo výboroch. Pripomenul, že koaliční poslanci dopredu avizovali, že môžu mať problém podporiť Blahu. „Pravdepodobne budú musieť zvoliť takého kandidáta, ktorého budú ochotní voliť aj ostatní,“ zhodnotil Kollár. Blahovi zároveň odporučil, aby skúsil zmeniť svoj štýl politiky.

Národná rada (NR) SR má na utorkovej (7. 4.) schôdzi opätovne voliť predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Na tento post opakovane neúspešne kandidoval Marian Kotleba (ĽSNS), ktorý avizoval, že o funkciu sa bude uchádzať opäť.

Vo voľbe na predsedu výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny opakovane neuspel Ľuboš Blaha. Poslanci napokon zvolili na post Ondreja Dostála (SaS). Ten chcel podľa svojich slov výbor sfunkčniť a postu sa vzdať. Výbor by mali preto zatiaľ viesť zvolení podpredsedovia – Vladimíra Marcinková (Za ľudí) a Peter Pollák (OĽaNO).

Viac o téme: Boris Kollár, Ľuboš Blaha, Marián Kotleba, Peter Pollák, predseda parlamentu, predseda výboru, Vladimíra Marcinková

Súvisiace články