Regióny Bratislava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Orkán ÚRADUJE vo veľkom: Bez prúdu sú TISÍCKY domácností!

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – Nepriaznivé počasie spôsobuje nielen škody, ale aj výpadky elektrického prúdu, bez ktorého zostalo množstvo miest i obcí. Informuje o tom portál Imeteo.sk.

 

Najväčšie výpadky sú na západnom Slovensku a to predovšetkým v okolí Bratislavy a v Podunajskej nížine. Bez prúdu má byť tisícky domácností, len v hlavnom meste evidujú energetici 13 porúch. Dôvodom je nepriaznivé počasie, ktoré dnes na našom území vyčíňa už  od rána.

Bez elektrického prúdu sú aj poniektoré ulice v Nitre, Galante, Veľkom Mederi, Gabčíkove, Komárne, v okolí Senca, Šale, Serede či Želiezoviec. Na stredom Slovensku sú bez prúdu obce Lom nad Rimavicou, Látky, Drábsko, Javorinka, Píla a Horné Hámre. Tu však výpadky môžu ešte pribúdať, nakoľko silný vietor sa očakáva aj v neskorších popoludňajších hodinách.

Vrcholiť bude najmä na horách, kde môže presiahnuť rýchlosť 150 km/h. Podľa aktuálnych informácií orkán Diethelm na západnom Slovensku slabne a presúva sa do oblasti Vysokých Tatier, kde začína fúkať mimoriadne silný vietor. Na severe zároveň aj výdatne sneží a vytvára sa tak poriadna snehová fujavica.