Spoločnosť Zahraničné

Otrasné VIDEO Policajt na proteste v USA strčil do seniora, ten zostal ležať na chodníku

Policajti zhodili seniora na zem. Zdroj: Youtube

BUFFALO – Policajný komisár v meste Buffalo v americkom štáte New York postavil dočasne mimo služby dvoch policajtov po tom, čo sa objavilo video z protestu zo štvrtka večera zachytávajúce jedného z nich, ako strčí do staršieho sivovlasého muža, ktorý kráča k policajtom. Muž spadne, zrejme narazí hlavou na chodník a už nevstane. V piatok o tom informovala tlačová agentúra AP.

 

Video televízie WBFO ďalej zachytáva muža ležiaceho bez pohnutia na chodníku a krv vytekajúcu mu z hlavy. Policajti prejdú okolo neho a pokračujú vo vyprázdňovaní námestia Niagara Square, kde sa konal protest proti policajnej brutalite a rasizmu.

Protesty prebiehajú v mestách po celých USA po smrti Afroameričana Georgea Floyda, ktorý zomrel na zadusenie pri zatýkaní belošskými policajtmi.

Stanica WBFO tiež hlásila, že uvedeného neznámeho 75-ročného muža ošetrili dvaja zdravotníci. Šéf okresu Erie, Mark Poloncarz, na Twitteri napísal, že ho hospitalizovali a je v stabilizovanom stave, ale jeho presný zdravotný stav nie je zatiaľ známy.

Televízia WIVB-TV uviedla, že polícia v Buffale najprv vo vyhlásení informovala, že “muž sa zranil, keď zakopol a spadol”.

Kapitán Jeff Rinaldo však neskôr pre televíziu povedal, že sa začalo vnútorné vyšetrovanie. Vo štvrtok neskôr médiá uviedli, že policajný komisár Byron Lockwood postavil dočasne dvoch policajtov mimo služby bez možnosti dostávať plat.