Regióny Košice Sobrance

OTRASNÝ PRÍPAD: Našli opustené bábätko. Polícia vedie trestné stíhanie

dieta, matka, novorodenec
Ilustačné foto. TASR/AP Photo/Efrem Lukatsky

BEŽOVCE – Opusteného živého novorodenca našli v nedeľu (10. 9.) popoludní na ulici v obci Bežovce v okrese Sobrance. Privolaní záchranári ho po vyšetrení transportovali v stabilizovanom stave do nemocnice. Polícia potvrdila, že v prípade vedie trestné stíhanie pre zločin opustenia dieťaťa.

Informáciu o náleze novorodenca v Bežovciach prijali na linku tiesňového volania záchrannej zdravotnej služby v nedeľu krátko pred 15.30 h. “Na miesto sme bezodkladne vyslali ambulanciu záchrannej zdravotnej služby, ktorá po prvotnom vyšetrení transportovala novorodenca mužského pohlavia v stabilizovanom stave do nemocnice,” uviedol pre TASR hlavný operátor Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Viliam Sládek.

Policajný vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie pre zločin opustenia dieťaťa, čo potvrdila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. “Polícia vykonáva potrebné úkony smerujúce k objasneniu tohto skutku, avšak vzhľadom na citlivosť prípadu bližšie ani podrobnejšie informácie poskytovať nebudeme,” doplnila. Podľa televízie Joj novorodenec ležal v škatuli na autobusovej zastávke v Bežovciach, kde si ho všimla náhodná okoloidúca.