Spoločnosť Zahraničné

Ozbrojený muž zabil piatich zamestnancov pivovaru, potom aj seba

Streľba v americkom Milwaukee si vyžiadala najmenej sedem mŕtvych. Zdroj: SITA / AP

MILWAUKEE – Ozbrojený muž zastrelil v stredu popoludní piatich zamestnancov jedného z najznámejších a najväčších amerických pivovarov v meste Milwaukee v americkom štáte Wisconsin. Útočník sa napokon sám zastrelil, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu.

 

K hromadnej streľbe došlo v komplexe americko-kanadskej firmy Molson Coors. V tom čase sa v 20 budovách areálu nachádzalo celkovo viac ako 1000 zamestnancov.

Podľa správ miestnych médií bol útočník taktiež zamestnancom pivovaru, ktorého však v stredu dopoludnia  prepustili z práce.

Polícia uviedla len to, že išlo o 51-ročného obyvateľa Milwaukee. Muž zomrel na následky strelného zranenia, ktoré si zrejme sám spôsobil. Podrobnosti o priebehu streľby ani o motíve útočníka policajti nezverejnili.

“Podlý vrah spustil paľbu v závode pivovarníckej spoločnosti Molson Coors, zmaril životy piatich ľudí a niektorých zranil, časť z nich ťažko,” povedal americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, ktorá bola venovaná šíreniu koronavírusu.

Polícia po útoku celé sídlo spoločnosti uzavrela a vyzvala obyvateľov, aby sa nepohybovali v jeho okolí. Napokon oznámila, že útočník pravdepodobne nemal komplicov a že hrozba pre verejnosť jeho smrťou pominula.