Regióny Bratislava

Ožratá šoférka s 2,5 promile: Auto šlo po ceste “od buka do buka”. Zastavili ju pred diaľnicou.

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

BRATISLAVA – Bratislavskí policajti počas víkendu zastavili ženu za volantom, ktorej namerali v dychu takmer 2,5 promile alkoholu. Riešiť museli aj dopravnú nehodu, ktorú zapríčinil opitý motorkár pod vplyvom alkoholu. Jeho spolujazdcom bolo maloleté dievčaťa. 

“V piatok (9. 7.) krátko pred 22.00 h spozorovala hliadka bratislavskej pohotovostnej motorizovanej jednotky na výjazde zo Stupavy smerom na výjazd na diaľnicu D2 vozidlo Renault Clio, ktoré počas jazdy prechádzalo z jednej strany vozovky na druhú. Policajti toto vozidlo zastavili a vodičku podrobili kontrole,” informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Vodičke podľa jeho slov v dychu namerali 2,46 promile. “Žena bola obmedzená na osobnej slobode a umiestnená v cele policajného zaistenia,” doplnil s tým, že poverený príslušník polície začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Zároveň podľa jeho slov vzniesol obvinenie 37-ročnej Hane G. z okresu Malacky.

Motorkár nafúkal o pol desiatej ráno

V sobotu (10. 7.) krátko po 9.30 h zas došlo k dopravnej nehode na ceste III/1110 medzi Závodom a Veľkými Levármi. Jedným z účastníkov nehody bol 36-ročný vodič motocykla zn. Daelyn. “Z doposiaľ presne nezistených príčin na rovnom úseku došlo k pádu. Pri ňom utrpel vodič, ako aj spolujazdkyňa – maloletá osoba – zranenia vyžadujúce si lekárske ošetrenie. Dychová skúška u vodiča sa skončila s pozitívnym výsledkom,” priblížil policajný hovorca s tým, že vodičovi namerali v dychu 0,58 promile. Vyšetrovaním nehody sa polícia rovnako zaoberá.

V tejto súvislosti polícia opätovne apeluje na vodičov, aby nesadali za volant pod vplyvom alkoholu a pred či počas jazdy nepožívali okrem alkoholu ani žiadne ďalšie návykové látky. Účastníkov dopravy vyzýva na zodpovednosť voči sebe i ďalším.