Regióny Nitra Nové Zámky

PANDEMICKÁ situácia neznížila pôrodnosť, práve naopak.

NOVÉ ZÁMKY – V novozámockej fakultnej nemocnici s poliklinikou sa v tomto roku narodilo viac detí ako vlani. Do konca augusta sa uskutočnilo 861 pôrodov, čo je o 101 viac ako v roku 2020. Podľa nemocnice bol počet pôrodov, s výnimkou júla, v každom mesiaci vyšší.

 

„Pôrodnosť vo Fakultnej nemocnici Nové Zámky bola vyššia nielen v čase druhej vlny pandémie COVID-19, ale pretrvávala aj v ostatných mesiacoch. Zvýšil sa aj počet pôrodov po asistovanej reprodukcii z 21 na 33 a tiež pôrody viacpočetných tehotenstiev. Vlani sa narodilo 26 dvojičiek a tento rok 30 dvojičiek a okrem toho sme mali aj jeden pôrod trojičiek,“prezradilo vedenie novozámockej nemocnice.

Počas prvej aj druhej vlny pandémie COVID-19 pracovali pôrodnica aj neonatologická klinika v neobmedzenom režime. „Pacientky s pozitívnou anamnézu, podozrením na ochorenie alebo klinickými prejavmi COVID-19 boli hospitalizované vo vyhradených a upravených priestoroch a poskytovali sme im komplexnú starostlivosť v tehotnosti, pri pôrode aj šestonedelí,“ doplnila nemocnica.