Spoločnosť Zahraničné

Pasažieri môžu opustiť loď izolovanú v súvislosti s koronavírusom

Výletná loď Costa Smeralda kotví v talianskom prístave Civitavecchia neďaleko Ríma 30. januára 2020. Zdroj: TASR / AP

RÍM – Tisíce pasažierov, ktorí boli držaní v karanténe na výletnej lodi v talianskom prístave Civitavecchia v súvislosti s podozrením na nákazu novým koronavírusom, môžu plavidlo opustiť. Talianske ministerstvo zdravotníctva vo štvrtok oznámilo, že podozrenie na nákazu vírusom sa u dvojice čínskych pasažierov nepotvrdilo, informovala agentúra AFP.

Spoločnosť Costa Crociere, ktorej loď patrí, ponúkla, že približne 1400 ľuďom uhradí náklady na stravu a ubytovanie v hoteloch. Títo pasažieri sa mali vylodiť vo štvrtok v Civitavecchii a loď Costa Smeralda mala v piatok znova vyplávať na more.

Na výletnú loď s viac ako 6000 cestujúcimi uvalili vo štvrtok karanténu vzhľadom na podozrenie, že dvaja z cestujúcich sú nakazení potenciálne smrtiacim novým druhom koronavírusu 2019-nCoV.

Podozrenie sa týkalo čínskeho páru, ktorý priletel 25. januára z Hongkongu do Milána a následne na loď nastúpil v Civitavecchii.

Čína, odkiaľ sa šíri nový druh koronavírusu, hlásila vo štvrtok dosiaľ najväčší nárast počtu súvisiacich úmrtí za jediný deň. Prípady nakazenia sú okrem Číny potvrdené už v 18 krajinách. V Číne vírusu podľahlo 170 ľudí.