Regióny Košice

Pašerákov odhalili podľa zvuku! Na prevedenie “tovaru” cez hranice využili vynaliezavý spôsob

ORECHOVÁ – Pašeráci vynašli naozaj “šikovný” spôsob prepravy nelegálneho tovaru. Z Ukrajiny poslali dodávatelia za Slovenské hranice cigarety dronom! Policajti neznámy lietajú objekt (dron) počuli prelietať nad ukrajinsko-slovenskými hranicami. Tento zvuk pašerákov odhalil a policajtov priviedol priamo za páchateľmi. 
Skoro sa im to podarilo! Dvaja muži čakali na slovenskej strane na prevzatie obsiahlej zásielky. Pohraničná hliadka ich však odhalila skôr ako sa z vydarenej akcie mohli začať tešiť. “Krátko pred polnocou na lúke v obci Orechová (okres Sobrance) zadržali a skontrolovali policajti zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície dvoch miestnych občanov. Ich zadržaniu predchádzalo zaznamenanie zvuku neznámeho lietajúceho objektu v smere z Ukrajiny, ponad obec Krčava a ďalej do vnútrozemia Slovenskej republiky. Osoby manipulovali s balíkom, ktorý bol z lietajúceho prostriedku vypustený,” objasnili podrobnosti prípadu policajti na sociálnej sieti.
Po rozbalení balíku zistili, že sa v ňom sa nachádzalo až 9 920 ks (49,6 kartónov cigariet)! Tieto cigarety boli ukrajinskej značky JIN LING bez ochrannej známky na označenie tovaru. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol príslušníkmi colného úradu vyčíslený na sumu 1.652,04 EUR.
“Prípad a zadržané osoby prevzal k ďalšej realizácii poverený pracovník Kriminálneho úradu Finančnej správy, pracovisko Michalovce, podľa vecnej a miestnej príslušnosti pre podozrenie z porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru,” informovali muži zákona o ďalšom postupe vyšetrovania