Politika Domáce

Pellegrini adresoval vláde ostré slová. Označil ju za kabinet amaterizmu, sklamania a nesplnených sľubov

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) prejavuje veľký amaterizmus, myslí si podpredseda parlamentu a expremiér Peter Pellegrini. Označil ju za vládu veľkého sklamania, amaterizmu a nesplnených sľubov. Po 100 dňoch nevníma v kabinete posun a zvyšovanie odbornosti. Pellegrini ocenil, že vláda okamžite po nástupe pokračovala v opatreniach v boji s koronakrízou, ktoré prijal ešte jeho kabinet.

 

Pellegrini poukázal na amaterizmus pri riadení štátu, pri prijímaní rozhodnutí aj v pravidlách koaličného spolužitia. “Pri rôznych rezortoch sme svedkami síce rýchlych, ale nedostatočných krokov,” uviedol Pellegrini na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Expremiér necíti po 100 dňoch progres. “Po troch mesiacoch už musí byť vidieť posun, že sa zvýšila odbornosť, že začínate rozumieť, žiaľ, máme rezorty, kde posun nenastáva,” povedal s tým, že posun už nemusí nastať vôbec. Premiér sa podľa Pellegriniho vyhovára, keď hovorí, že o veciach nerozhodol on. Následne nie je podľa neho schopný prevziať zodpovednosť za tieto rozhodnutia.

Pellegrini dodal, že vláda neplní predvolebné sľuby. “Naplnili sa naše predvolebné obavy, že jediným cieľom bolo dostať sa k moci akýmikoľvek prostriedkami, a dnes sa chcú len akokoľvek udržať pri moci,” dodal Pellegrini.

Kabinet podľa neho nedodržiava svoje programové vyhlásenie, urobil si z neho “zdrap papiera” a porušuje ho. Poukázal na obsadzovanie okresných úradov, výmenu riaditeľov štátnych nemocníc či riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne.