Regióny Kežmarok

Pieninská cesta v Prielome Dunajca bude do konca júna uzavretá

Ilustračné foto. ZDROJ: TASR/Oliver Ondráš

SPIŠSKÁ STARÁ VES – Až do 30. júna bude v Pieninách uzatvorená cesta v Prielome Dunajca. Upozornila na to Správa Pieninského národného parku (PIENAP) so sídlom v Spišskej Starej Vsi, dôvodom obmedzenia na turistickej trase sú prebiehajúce rekonštrukčné práce. Rovnako bude uzatvorený aj žlto značený chodník v úseku Targov – Huta.

 

“Dôvodom uzávery je vysoká, celodenná návštevnosť pieninskej cesty. Pohyb turistov neumožňuje vykonávať technicky náročné rekonštrukčné práce, znemožňuje pohyb stavebných strojov, presun materiálov, výkopové práce, úpravu povrchu cesty v celej šírke a podobne,” uvádza Správa PIENAP-u.

Návštevníci územia môžu využiť alternatívne turistické trasy na území národného parku. V prípade záujmu pešieho prechodu z Červeného Kláštora do Lesnice, prípadne v opačnom smere je možné využiť modrú turistickú trasu Červený Kláštor – Cerla – Targov – Lesnica. Po tejto trase je možné presúvať sa aj na bicykli, avšak trasa je vhodná len pre skúsených cyklistov.

“Zároveň žiadame poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu, aby vopred informovali aj svojich klientov o uzávere uvedených trás,” upozorňujú ochranári a návštevníkov územia tiež žiadajú o pochopenie, trpezlivosť a rešpektovanie uvedených obmedzení.