Plánovaný Pochod proti strachu zrušili z bezpečnostných dôvodov

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRUSEL – Organizátori sa rozhodli z bezpečnostných dôvodov zrušiť pochod solidarity s obeťami utorkových teroristických útokov, ktorý sa mal uskutočniť v nedeľu v Bruseli. K tomuto kroku pristúpili na žiadosť belgických úradov, informovala agentúra DPA.

„Bezpečnosť občanov je absolútnou prioritou. Preto sa plne pripájame k návrhu úradov, aby bol (pochod) preložený na neskorší termín. Žiadame teda občanov, aby túto nedeľu do Bruselu neprišli,“ uviedli organizátori nedeľňajšieho Pochodu proti strachu.

Výzvu občanom, aby sa z bezpečnostných dôvodov nezúčastnili na plánovanom pochode, predtým spoločne zverejnili belgický minister vnútra Jan Jambon i bruselský starosta Yvan Mayeur. Zdôraznili pritom, že belgická polícia má len obmedzené kapacity, ktoré je momentálne potrebné prioritne venovať pokračujúcemu vyšetrovaniu utorkových útokov.

Mohlo by vás zaujímať:
Reklama

„Prirodzene prežívame tie isté pocity ako ostatní obyvatelia. Radi by sme však boli, keby sa pochody odložili o niekoľko týždňov,“ uvádza sa vo vyhlásení oboch predstaviteľov. Účasť na pôvodne plánovanej nedeľňajšej akcii už medzitým potvrdilo vyše 6000 užívateľov Facebooku. Pochod sa mal začať v nedeľu popoludní na námestí Place de la Bourse v centre Bruselu.

Viac o téme: Brusel, pochod, teroristický útok

Komentáre k článku

Momentálne nie je pridaný žiadny komentár
Pridajte komentár

Súvisiace články