Politika Domáce

Plénum v úvode nebolo uznášaniaschopné. Schôdzu museli prerušiť

Ilustračná foto. Zdroj: Kancelária NR SR

BRATISLAVA – Podpredseda Národnej rady (NR) SR Milan Laurenčík (SaS) otvoril tretí rokovací deň 12. schôdze parlamentu. Plénum hneď v úvode dňa nebolo uznášaniaschopné. Pri hlasovaní o procedurálnych návrhoch totiž nebol v sále dostatočný počet poslancov. Laurenčík preto vyhlásil prestávku na 15 minút, neskôr sa situácia zopakovala. Schôdzu preto prerušil do 10.30 h.

 

Poslanci mali v piatok ráno začať dvoma neverejnými bodmi rokovania, a to správou o plnení úloh Vojenského spravodajstva (VS) a správou o činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS). Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) podal procedurálny návrh na presunutie týchto bodov na budúci týždeň. Dôvodom má byť pracovný program predkladateľov správ.

Poslancov počas schôdze čaká napríklad ešte diskusia o sprísnení trestných sadzieb pri týraní zvierat a zanedbaní starostlivosti o zviera. Navrhujú to koaliční poslanci v novele trestného zákona, ktorá je v druhom čítaní. Plénum by o nej malo aj definitívne rozhodnúť. Rovnako by sa mali zákonodarcovia definitívne vyjadriť aj k opozičnému návrhu na vyhlásenie ďalšej zbraňovej amnestie. Okrem toho im na programe ostalo ešte viacero poslaneckých návrhov, správa o stave a vývoji finančného trhu za rok 2019 a niekoľko správ parlamentných výborov.