Regióny Trenčín

Po bitke na hraniciach chcú poslanci podať trestné oznámenie na policajtov

Ilustračné foto. Zdroj: TASR - Jakub Kotian

HORNÉ SRNIE – Poslanec Národnej rady SR Peter Krupa (ĽSNS) a člen strany Marcel Urban boli v utorok (6. 7.) na slovensko-českej hranici Horné Srnie zadržaní protizákonne. Oboch napadli policajti a pri útoku utrpel Krupa pomliaždeninu ruky, ktorú mu ošetrili v trenčianskej nemocnici. Konštatoval to v stredu na tlačovej besede v Banskej Bystrici predseda ĽSNS Marian Kotleba.

 

Ako zdôraznil, zadržanie prebiehalo v rozpore so zákonom. Tvrdí, že Krupu a Urbana polícia bezdôvodne zadržiavala vyše päť hodín, boli v putách a napokon ich prepustili bez obvinenia. “Kotlebovci” v súčasnosti zhromažďujú videozáznamy, ktoré majú dokázať, čo sa dialo na zatarasenom hraničnom priechode. “Pre uzavretý priechod musia ľudia cestovať za prácou a rodinou okľukami aj 150 kilometrov. Nedošlo len k zahataniu štátnej cesty, ale aj obecnej, o čom nevedel ani starosta. Vzplanul spravodlivý hnev, obecná cesta vedie k obydliam ľudí, nemali sa ako dostať k svojim domom. Nahnevaní občania chceli svojpomocne odpratať zátarasy a v tomto úsilí, v žiadnom inom, im pomáhal poslanec NR SR a člen našej strany bez toho, aby sa dialo niečo protiprávne, aby oni napadli políciu,“ uviedol Kotleba.

 

zdroj : FB / Polícia SR – Trenčiansky kraj

Podľa podpredsedu mandátového a imunitného výboru NR SR Rastislava Schlosára (ĽSNS) bola hrubo pošliapaná ústava. Tvrdí, že polícia neinformovala predsedníčku výboru o zadržaní poslanca a v stredu chce podať v tejto súvislosti trestné oznámenie. Polícia v utorok (6. 7.) informovala, že poslanca NR SR zadržala po tom, čo počas protestu na hraničnom priechode Horné Srnie v Trenčianskom okrese napadol policajta. Ten mal utrpieť drobné poranenie ruky. Policajný šéf Peter Kovařík požiadal v tejto súvislosti verejnosť, aby rešpektovala pokyny policajtov a nevyvolávala zbytočné roztržky. Na viacerých hraničných priechodoch sa protestovalo proti novým podmienkam prechodu cez hranice a uzavretiu niektorých hraničných priechodov.