Politika Domáce

Po Gajdošovi a Sakovej chce viac peňazí na platy aj Gál

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Okrem vojakov, policajtov či hasičov by si v budúcnosti mohli platovo polepšiť aj príslušníci Zboru justičnej a väzenskej stráže (ZVJS). Požiadavku na zvyšovanie miezd totiž po ministerstve vnútra a obrany avizuje aj minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd). Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook.

 

To, či vláda SR nájde dostatok zdrojov, je však otázne, pretože v súčasnosti je štátny rozpočet na budúci rok značne exponovaný. Národná rada SR o ňom navyše bude rokovať už na najbližšom zasadnutí, ktoré bude na prelome novembra a decembra tohto roka.

„S premiérom a ministrom financií budem budúci týždeň rokovať o platoch príslušníkov ZVJS. Na výjazdovom rokovaní vlády som otvoril tému zvýšenia platových podmienok príslušníkov ZVJS, nakoľko by si za svoju mimoriadne náročnú a dobre odvedenú prácu zaslúžili lepšie ohodnotenie,“ uviedol Gál.

Verí, že u premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a predovšetkým u šéfa ministerstva financií Ladislava Kamenického (Smer-SD) vybaví pre justičnú stráž zvýšenie platov. „Verím, že aj keď má ministerstvo spravodlivosti jeden z najnižších rozpočtov, ktorým som aj ja ako minister limitovaný, podarí sa odmeniť aj našich príslušníkov, ktorí podobne ako príslušníci rezortu vnútra či obrany, vykonávajú nesmierne dôležitú prácu,“ dodal.

Minister nespomenul, akú sumu bude od Kamenického a Pellegriniho požadovať.