Regióny Medzilaborce

PO VRAŽDE, ďalší útok nožom na ženu! Policajti prišli v poslednej chvíli

Zakrvavený nôž, ktorým zavraždili ženu v Markušovciach. Zdroj: FB / Polícia SR – Košický kraj

MEDZILABORCE – Len v pondelok zavraždili v Markušovciach neďaleko Spišskej Novej Vsi 32-ročnú Lenku. Vrahom je podľa polície jej druh. Lenka zomrela na následky bodného poranenia do krku. Vraždeným nástrojom sa stal kuchynský nôž. Akoby toho nebolo dosť v utorok predpoludním volali policajtov na východe Slovenska opäť na pomoc. Opäť bola terčom útoku žena a útočníkom manžel s nožom v ruke. 

Policajti, ktorí o útoku informovali, prezradili, že násilníkom je 74-ročný muž z Medzilaboriec, ktorý sa s nožom v ruke vyhrážal svoje manželke. Hrozbe neznela jasne – “zabijem ťa!”

Incident, ktorý mohol mať tragický koniec, sa podľa mužov zákona odohral v jednom z rodinných domov v Medzilaborciach. Policajti ženu zachránili v poslednej chvíli. “Vulgárne jej nadával, vyhrážal sa jej smrťou, pričom v ruke držal kuchynský nôž. Čepeľou noža poškodil tričko, ktoré mala žena oblečené. Konanie muža vzbudilo u napadnutej ženy obavy o život a zdravie, obávala sa, že muž svoje vyhrážky aj uskutoční,”  prezradila policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

“Polícia po príchode na miesto muža zadržala a obmedzila na osobnej slobode. Bol umiestnený do cely policajného zaistenia, kde s ním boli vykonané potrebné procesné úkony, po ich skončení bolo mužovi vznesené obvinenie z uvedeného trestného činu,” priblížila.

Po preukázaní viny hrozí mužovi väzenie až na tri roky. “Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie,” dodala hovorkyňa.