Pobúrení SLOVÁCI! Ďalšia spoločnosť im VYPLA obľúbené PROGRAMY

BRATISLAVA – Už minule sme vás informovali o tom, že Orange v dôsledku tlaku slovenských komerčných televízií, Markíza a JOJ, odstránil deväť českých staníc zo svojej ponuky. Televízie Markíza a JOJ apelovali na telekomunikačných operátorov ohľadom práv na šírenie niektorých programov českých staníc. K spoločnosti Orange sa pridala aj ďalšia služba, ktorá znenazdajky vypla svojim zákazníkom české stanice.

 

Zákazníci už vo februári prišli u operátora Orange o 9 českých programov a síce Prima Cool, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi, Prima Love, Prima Star, ČT Šport, ČT Art/Dětem a CNN Prima News. Hovorkyňa pre Orange Slovensko, pani Alexandra Piskunová, prezradila, že “Podnetom bola výzva spoločnosti Markíza-Slovakia s. r. o, a spoločnosti Slovenská produkčná, týkajúca sa práv na šírenie niektorých programov vysielaných na týchto staniciach na území Slovenskej republiky. Výzvu obdržali všetci operátori na Slovensku.”

Informáciu o vypnutí českých staníc spoločnosť Orange zverejnila akoby len tak medzi rečou pod svoj príspevok o šírení podvodných emailov. Bolo to uvedené ako komentár k predmetnému príspevku.

Operátor Orange v komentári uviedol: „Vážení zákazníci, od 20. 2. 2023 sme na základe výzvy spoločností Markíza-Slovakia a Slovenská produkčná pristúpili na vypnutie viacerých českých staníc. Situácia nás mrzí, ako kompenzáciu všetkým zákazníkom sprístupňujeme do konca roka bezplatne prémiový balík Discovery Extra. V ponuke Orange TV naďalej ostávajú české stanice ČT1, ČT2, ČT 24, 3x Barrandov, Prima Plus a Nova International. Ďakujeme za pochopenie.“

Zákazníci si to ale samozrejme všimli a začali na toto správanie operátora reagovať veľmi pobúrene, pretože niektorí si za české programy doplácali, ako napríklad komentujúci Ladislav: „Ako teraz s tým balíkom, čo si platíme? Treba to zrušiť alebo to urobíte vy a vrátite nám späť peniaze za nevyužité obdobie? Myslím ten česky balík, keďže ste všetky stanice z neho vyradili, okrem asi jednej.“  Pobúrený ostal aj Janko, ktorý si český balík staníc len chvíľu predtým predplatil: „Chcel by som vyjadriť moju nespokojnosť so zrušením vysielania staníc z balíka Prima. Pred pár mesiacmi som si priplatil presne tieto stanice a teraz ich bez žiadneho oznámenia zrušili po nátlaku.“

Protest zákazníkov a rozhorčenie bolo také veľké, že bola vytvorená petícia s názvom Petícia za presunutie (zrušenie) súkromných slovenských TV staníc.

K vypínaniu českých staníc sa k operátorovi Orange pridala aj jedna internetová TV služba.

Pokračovať na ďalšej strane

Viac o téme: české stanice, Orange, Sweet.TV

Súvisiace články