Zahraničné

Podozrivých zbalila polícia. V detskom kočíku prevážali ľudské ostatky

Zdroj: TASR / AP

MEXIKO – Mexická polícia zadržala dvojicu, ktorá v detskom kočíku prevážala ľudské ostatky. Podľa hlavného prokurátora v štáte Mexiko je možné, že pár zabil až 20 žien. Muža a ženu zadržali ešte vo štvrtok v meste Ecatepec neďaleko mexickej metropoly.

Prokurátor Alejandro Gomez v pondelok v rozhovore pre Radio Formula povedal, že sa muž priznal k 20 vraždám, ale detaily vrátane mien obetí poskytol len v desiatich prípadoch. Páchateľ sa podľa neho javil pyšný na to, čo vykonal, prejavil znaky poruchy osobnosti a vyjadril odpor k svojej matke a sestre.

Polícia začala dvojicu sledovať po tom, čo telefónne záznamy ukázali, že nadviazali kontakt s tromi nezvestnými ženami. Vo štvrtok ich prichytila, keď vychádzali z domu s detským kočíkom, v ktorom boli plastové tašky s odrezanými časťami ľudského tela. Tých sa pár chcel zbaviť na neďalekom neobývanom pozemku, kde polícia našla ďalšie ľudské ostatky, ktoré však už boli v pokročilom štádiu rozkladu a na ich identifikáciu budú potrebné forenzné testy. Dvojica sa podľa polície priznala, že sa podobným spôsobom zbavila aj tiel ostatných obetí. Vyšetrovatelia neskôr našli ľudské ostatky aj vo dvoch ďalších domoch, uviedol Gomez.

Muž sa podľa prokurátora priznal, že niektoré ženy sexuálne zneužil a až potom zabil. Väčšina z obetí boli slobodné matky, ktoré dvojica pravdepodobne k sebe nalákala prostredníctvom ponúk na lacné detské oblečenie. Obete podľa vyšetrovateľov zrejme pomáhala prilákať spomínaná páchateľka, mohla však zohrať submisívnu rolu. Dvojica sa okrem iného priznala aj k tomu, že predala dvojmesačné dieťa jednej z obetí inému páru. Úrady dieťa našli a spomínaný druhý pár zatkli.