Kauzy Domáce

Pokračuje pojednávanie v kauze vraždy exprimátora. Záverečnú reč má Zsuzsová

Alena Zsuzsová počas pojednávania v kauze Kuciak. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BANSKÁ BYSTRICA – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici pokračuje v utorok hlavné pojednávanie v kauze úkladnej vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. So svojou záverečnou rečou má vystúpiť obžalovaná Alena Zs.

 

Utorkové pojednávanie začalo záverečnou rečou obžalovaného Romana O., nasledovať majú záverečné reči zvyšných obžalovaných. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v pondelok (30.11.) navrhol obžalovaným 25-ročné tresty odňatia slobody v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Obžaloba okrem Romana O., ktorý mal byť objednávateľom vraždy, viní aj sprostredkovateľku Alenu Zs. a Vladimíra M. V prípade Vladimíra M. má ísť o súhrnný trest, keďže je už odsúdený za inú násilnú trestnú činnosť.

Objednávateľom vraždy Basternáka z roku 2010 má byť obžalovaný Roman O., objednávku mala ďalej sprostredkovať Alena Zs., ktorá je okrem toho obvinená aj z príprav vrážd prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. V prípade vraždy novinára Jána Kuciaka ŠTS Alenu Zs. oslobodil, vo veci bude ešte rozhodovať Najvyšší súd SR.