Domáce Spoločnosť

Pokusy o samovraždu, požiare a nehody. Železnice Slovenskej republiky zažívajú perné dni

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zaevidovali v uplynulom týždni na železničných tratiach dva pokusy o samovraždu a viacero požiarov trávnatého porastu. TASR o tom informoval hovorca ŽSR Michal Lukáč.

 

V obci Ruskov bol 16. apríla nahlásený pokus o samovraždu. Na základe požiadavky polície bola vlaková doprava zastavená. Osoba bola políciou zadržaná a doprava obnovená. V ten istý deň bol v Podhájskej nahlásený pohyb údajného samovraha v blízkosti železničnej stanice. Osoba však nebola policajnou hliadkou nájdená.

ŽSR zaregistrovali v uplynulých dňoch aj viacero nehôd motorových vozidiel. Napríklad v úseku Dolný Kubín – Medzibrodie nad Oravou bola nahlásená nehoda motorového vozidla, ktoré zasahovalo do priechodného prierezu koľaje. Vlak zastavil pred prekážkou a vozidlo bolo z koľaje odstránené. Dopravná nehoda bola aj na priecestí v úseku Moldava nad Bodvou – Moldava nad Bodvou-mesto. Vozidlo minulo priechod cez železničné priecestie a ostalo v koľajisku. V Slovenskom Novom Meste sa stala dopravná nehoda, pri ktorej sa motorové vozidlo prevrátilo na priecestí a ostalo v priechodnom priereze koľaje mimo úrovne priecestia.

ŽSR zaznamenali minulý týždeň aj viaceré požiare trávnatého porastu či kríkov v blízkosti železničných tratí, a to napríklad v úseku Markušovce – Margecany, Kysucké Nové Mesto – Žilina, Kriváň – Stožok či Čadca – Makov. V Železničnej stanici Bratislava-Petržalka bolo nahlásené tlenie podvalov a v blízkosti priechodného prierezu koľaje v úseku Bratislava-Lamač – Devínska Nová Ves požiar porastu.