POKUTA za kúpanie poslakyni OĽANO Romane Tabák ešte neprišla a opäť sa chystá do chráneného územia!

VYSOKÉ TATRY – Vysoká pokuta, ktorá poslankyni hrozila má meškanie! Romana Tabák nás prekvapila detailmi o sankcii, ktorá jej za osvieženie v Studenovodských vodopádoch hrozí, ale aj o tom, ako sa incident s kúpaní v prísne chránenom území chystá odčiniť.

 

Poslankyňa sa len pred mesiacom pri vysokohorskej turistike nešťastne osviežila v tatranskej prírode s najvyšším stupňom ochrany. Pri svojom počine zišla z turistického chodníka a za tento priestupok jej hrozí pokuta vo výške až 3319 eur. Tabák však pre Zoznam.sk odpovedala s tým, že na rozsudok Inšpekcie životného prostredia stále čaká. „Inšpekcia životného prostredia ma kontaktovala listom, v ktorom iniciovala prešetrenie zákazu pohybu mimo značeného turistického chodníka. Vysvetlenia som zaslala inšpekcii 13. augusta. Zatiaľ som ďalšie vyjadrenie nedostala,“ napísala zákonodarkyňa. Keby sa priestupku dopustil bežný človek zjavne by inšpekciu nesúril, no sledovaná poslankyňa si nemôže ďalší podobný prešľap dovoliť.

Romana Tabak, Studenovodské vodopády

Romana Tabák sa za svoje správanie aj verejne ospravedlnila.
ZDROJ Foto: Prezident

Návrat na MIESTO ČINU! Romana TABÁK príde opäť do prísne chráneného územia

Tabuľa tam nebola

Zaujímali sme sa aj o fakt, že na mieste podľa poslankyne nebolo žiadne turistické značenie, ktoré by v inkriminovanom potoku kúpanie naozaj zakazovalo. „Na spomínanom mieste za penziónom Karpatia skutočne žiadna tabuľa, ktorá by upozorňovala turistov na zákaz nebola,“ vysvetľuje Tabák. Riaditeľ Tatranského Národného parku si však myslí, že špeciálne značenie nie je potrebné. „Z návštevného poriadku Tatranského Národného parku jasne vyplýva, že akýkoľvek pohyb mimo turistického chodníka je zakázaný,“ objasnil riaditeľ Ján Marhefka.

Tabuľa predsa len bude

Tabák svoj prečin voči prírode podľa vlastných slov ľutuje už od začiatku a so šéfom Tatranského parku sa chystá spraviť osvetu. Ako povedala poslankyňa, nájdu sa aj iní ľudia, ktorí sa neprávom ovlažujú v chránených plesách, bez toho aby vedeli, že porušujú zákon. „Vedľa mňa sa otužovali ďalší traja ľudia,“ obhajovala sa ešte v začiatkoch kauzy. Preto je podľa poslankyne tabuľa na mieste potrebná. „Chystáme sa v septembri natočiť spoločné video s riaditeľom Správy TANAPu, na ktorom sa prihovorím verejnosti z miesta incidentu. Detaily zatiaľ nie sú dohodnuté,“ prezradila Tabák s ochotou pomôcť v chránení prírody.

Poslankyňa TABÁK SI ZAVARILA! Pre kúpanie v chránenej oblasti ide po nej inšpekcia!

Viac o téme: lesy, NRSR, pokuta, poslankyňa, príroda, Romana Tabak, TANAP, Vysoké Tatry

Súvisiace články