Regióny Trenčín Púchov

Policajti konečne chytili DROGOVÉHO dílera! Túto časť Slovenska roky zásoboval drogami

Dílerovi v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Zdroj: FB-Polícia/Trenčiansky kraj

POVAŽSKÁ BYSTRICA  – Trenčianski policajti obvinili 41-ročného muža z okresu Považská Bystrica z obzvlášť závažného drogového zločinu. Od roku 2015 mal distribuovať drogy konzumentom v okresoch Považská Bystrica a Púchov.

Na základe vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že páchateľ si od presne nezisteného obdobia v roku 2015 zadovažoval psychotropnú látku metamfetamín (pervitín), ktorú následne neoprávnene prechovával pri sebe.  Túto drogu si mal zabezpečovať pre vlastnú potrebu ako aj za účelom ďalšej distribúcie konzumentom drog v okolí Púchova a Považskej Bystrice.
Policajti z odboru kriminálnej polície z Považskej Bystrice muža zadržali a na základe príkazu sudcu vykonali v Púchove domovú prehliadku za účelom získania ďalších dôkazov o jeho trestnej činnosti.
Okrem zatavenej injekčnej striekačky s obsahom svetlohnedej kryštalickej látky, bola nájdená aj zelená sušená rastlina. Na základe predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, by zo zaisteného množstva drogy bolo možné pripraviť minimálne 18 bežných jednotlivých dávok drogy, ktorá je spôsobilá po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa.
Zdroj: FB-Polícia/Trenčiansky kraj
Na základe toho, že vykonaným vyšetrovaním bolo dostatočne preukázané, že páchateľ niekoľko rokov drogy aj predával viacerým osobám, bolo vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne vznesené obvinenie 41 ročnému mužovi pre obzvlášť závažný zločin Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.
Vzhľadom k tomu, že existuje dôvodná obava, že by obvinený mohol pokračovať v trestnej činnosti alebo sa pokúsiť ovplyvňovať svedkov, bol daný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné trestné stíhanie. Do rozhodnutia súdu o väzbe bol obvinený umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.