Regióny Trnava Hlohovec

Policajti zadržali lupičov, ktorí PREPADLI 16 ročného chlapca

Policajti zadržala dvoch už v minulosti trestaných lupičov, ktorí prepadli a okradli 16-ročného chlapca. Ilustračné foto. Zdroj: FB-Polícia/Trnavský kraj

TRNAVA – Výborná spolupráca kolegov z Obvodného oddelenia Hlohovec a trnavskou kriminálnou políciou mala dnes úspech. 2 mužov, obvinených zo zločinu lúpeže a zneužitia platobnej karty eskortovali do ústavu na výkon väzby.

Trnavský vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu spolupáchateľstvom potom, čo z nedele na pondelok prepadli iba 16 ročného mladého muža v meste Hlohovec. Ten sa mal v noci, asi hodinu pred polnocou pohybovať po meste, keď sa mu prihovoril Rado a Jaro. Chlapom povedal, že si bol pozrieť otváracie hodiny na záložni, kam chce založiť hernú konzolu. Chlapi sa toho chytili a s ponukou na jej odkúpenie, ho vylákali k ubytovni. Tam mu zobrali mobil, prehľadali vrecká nohavíc a ukradli peňaženku, v ktorej mal drobné a platobnú kartu. Od mladíka žiadali PIN kód, no keď im ho nedal, vyskúšali výber.

Po neúspechu sa k tínedžerovi opäť vrátili, dali mu facku a držali ho na ubytovni až kým im zo strachu o život a zdravie prístup nedal. Nakoniec sa im podarilo vybrať z karty 30 eur. Po celom incidente mu vrátili mobil, peňaženku aj retiazku, lebo si mysleli, že nie je strieborná. Policajti oboch mužov stotožnili, zadržali a dva dni po skutku aj obvinili. Z dôvodu, že obaja muži vo veku 24 a 31 rokov boli už súdne trestaní, vyšetrovateľ zároveň podal návrh, aby boli obaja stíhaní väzobne. Súd návrhu vyhovel a za zločin lúpeže na chránenej osobe im teraz môže hroziť strata slobody na 7 až 12 rokov.