Spoločnosť Domáce GPlus

Polícia eviduje od začiatku roka 148 nehôd. Sprísňuje dohľad nad bezpečnosťou

Zdroj: iStock

BRATISLAVA – Polícia od začiatku roka eviduje 148 smrteľných dopravných nehôd a 165 usmrtených osôb. Tento rok zatiaľ prišlo o život aj 14 cyklistov. Polícia sprísňuje dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

 

Cieľom dohľadu nad bezpečnosťou je pozitívne ovplyvniť a zlepšiť dopravno-bezpečnostnú situáciu, hovorí Bárdyová. Policajti sa zamerajú na kontrolu dodržiavania ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy áut, spôsob jazdy vodičov, dodržiavanie pravidiel cesnej premávky vodičmi motocyklov a dodržanie povinností cyklistami, priblížila.

Dohľad policajti podľa Bárdyovej zvýšia najmä na miestach, kde dochádza k dopravným nehodám a na rizikových úsekoch. “Do týchto opatrení nasadíme maximálny počet policajtov po všetkých úsekoch služieb dopravnej, poriadkovej, železničnej polície. Taktiež zapojíme všetky technické prostriedky na odhaľovanie a dokumentovanie priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti známe ako radary alebo merače rýchlosti,” uviedla Bárdyová.