Spoločnosť Zahraničné

Polícia objavila telo nezvestnej vnučky Roberta Kennedyho

Na nedatovanej snímke z facebookovéího profilu Maeve Kennedyová-McKeanová, vnučka zavraždeného amerického senátora a prezidentského kandidáta Roberta Kennedyho, pózuje so svojou rodinou, dole vpravo je je syn Gideon Joseph Kennedy McKean. Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON – Polícia objavila telo 40-ročnej Maeve Kennedyovej-McKeanovej, vnučky zavraždeného amerického senátora a prezidentského kandidáta Roberta Kennedyho, ktorá bola nezvestná od štvrtka minulého týždňa, keď sa so svojím osemročným synom vydala na kanoe do zátoky Chesapeake Bay v štáte Maryland. Informovala o tom v utorok stanica BBC.

 

Špeciálny potápačský tím po rozsiahlom pátraní objavil ženine ostatky vo vodách zátoky približne štyri kilometre južne od miesta, kde sa Kennedyová-McKeanová vydala na splav. Pátranie po jej synovi Gideonovi stále pokračuje.

Kennedyová-McKeanová, ktorá bola aktivistkou v oblasti ľudských práv a zdravotníctva, sa v danom čase zdržiavala spolu s rodinou v dome svojej matky v lokalite Shady Side za účelom dobrovoľnej karantény v súvislosti s pandémiou koronavírusovej choroby COVID-19. Okrem nezvestného syna má ďalšie dve deti.

Podľa vyjadrenia jej manžela Davida McKeana sa Kennedyová-McKeanová so synom Gideonom vydali na vodnú plochu pre loptu, s ktorou sa hrali. Vietor alebo silný spodný prúd ich kanoe však odniesol ďaleko od brehu.

Kennedyová-McKeanová bola členkou politickej dynastie Kennedyovcov, ktorú postihlo množstvo tragických úmrtí. Jej starého otca Roberta Kennedyho zastrelili v roku 1968, prastrýka a prezidenta USA Johna Kennedyho zastrelili v roku 1963. John Kennedy junior zahynul spolu s manželkou v roku 1999 pri leteckom nešťastí.

Robertovu vnučku Saoirse Roisin Hillovú našli vlani v auguste mŕtvu vo veku 22 rokov; príčinou smrti bolo predávkovanie.