Polícia obsadila výletnú loď, ktorá sa v Budapešti mala zraziť s vyhliadkovvým plavidlom

BUDAPEŠŤ – Desiatky maďarských policajtov obsadili vo štvrtok nadránom veľkú dunajskú výletnú loď Viking Sigyn, ktorá sa podľa medializovaných informácií mala v stredu okolo 21.00 h na budapeštianskom úseku Dunaja zraziť s vyhliadkovou loďou s 33 juhokórejskými turistami a dvojčlennou posádkou na palube. Nehoda si vyžiadala sedem obetí na životoch. Ďalší ľudia sú stále nezvestní. Informovalo o tom internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság (HVG).

 

Oficiálne zatiaľ nikto nepotvrdil, že práve toto plavidlo sa zrazilo s loďou s názvom Hableány (Morská panna). HVG sa zatiaľ nepodarilo spojiť s prevádzkovateľom lode Viking Sigyn, ktorá po nehode zakotvila pri Námestí Mari Jászaiovej. Výletná loď bola v čase príchodu polície pred 03.00 h prázdna, podľa HVG pasažierov zrejme vysadili.

Po nehode bolo pôvodne nezvestných 21 ľudí. Záchranári však medzičasom našli ďalšie obete, čím počet mŕtvych stúpol na sedem. Telo jednej z obetí sa našlo pri ostrove Csepel, približne sedem kilometrov od miesta nehody. Druhé mŕtve telo našli záchranári až pri moste diaľničného obchvatu M0, ktorý je vzdialený 16 kilometrov.

Maďarský prezident János Áder poslal vo štvrtok juhokórejskému prezidentovi Mun Če-inovi sústrastný telegram, v ktorom vyjadril odhodlanie Maďarska urobiť všetko pre nájdenie nezvestných a čo najskoršie uzdravenie zranených. “Maďarské orgány dôsledne vyšetria príčiny nehody a zistia, kto za ňu nesie zodpovednosť. V tomto procese sú pripravené spolupracovať s juhokórejskými expertmi,” dodal Áder.

Viac o téme: Budapešť, Dunaj, lodné nešťastie, nezvestní, obete, polícia, vyhliadková loď, výletná loď, záchranári, zrážka lodí

Súvisiace články