Župné voľby Top

Polícia v Banskobystrickom kraji zvýši dohľad počas konania volieb

BANSKÁ BYSTRICA – Polícia v Banskobystrickom kraji zvýši dohľad počas konania volieb do orgánov samosprávnych krajov vyhlásených na sobotu 4. novembra 2017.

„Prijali sme potrebné bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k narušeniu verejného poriadku. Policajné hliadky budú venovať zvýšenú pozornosť objektom, v ktorých sa nachádzajú volebné miestnosti okrskových volebných komisií a okresné volebné komisie,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Aj kriminalisti

V mestách a obciach budú podľa hovorkyne dohliadať na verejný poriadok nielen motorizované, ale aj pešie policajné hliadky. V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície. V prípade potreby je polícia pripravená nasadiť špeciálne policajné útvary i pyrotechnikov.

„Príslušníci Policajného zboru budú úzko spolupracovať aj s predsedami príslušných volebných komisií,“ dodala Faltániová. Polícia vyzýva občanov, aby akékoľvek poznatky smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb bezodkladne oznámili na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na číslo 158.

Foto: SITA