Zahraničné

Polícia v Maďarsku zasahovala 273-krát pre porušenia zákazu nočného vychádzania

Zdroj: pixabay.com

BUDAPEŠŤ – Maďarská polícia v uplynulých 24 hodinách riešila 273 prípadov porušenia zákazu nočného vychádzania, informoval vo štvrtok v Budapešti operačný štáb na online tlačovej konferencii.

Podľa člena pohotovostného centra operačného štábu Róberta Kissa prvú noc zákazu vychádzania hliadky upozornili 80 osôb, v 123 prípadoch udelili pokutu a voči 70 ľuďom iniciovali priestupkové konanie. Kiss vyjadril vďaku obyvateľstvu, ktorého väčšina toto nariadenie týkajúce sa ochrany proti šíreniu nového druhu koronavírusu bralo vážne. Posledný večer a noc bolo na uliciach len málo ľudí, väčšina skontrolovaných sa preukázala potvrdením od zamestnávateľa.

Od polnoci z utorka na stredu začali platiť v krajine viaceré sprísnené protiepidemiologické opatrenia. Ich súčasťou je aj zákaz vychádzania od 20.00 do 05.00 h a úplný zákaz zhromažďovania. Od stredy je povinné nosenie rúšok aj v exteriéri. V Maďarsku pribudlo za uplynulý deň 3927 nakazených novým druhom koronavírusu a 87 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19. Koronavírusom SARS-CoV-2 sa doteraz infikovalo 126.790 ľudí a 2784 osôb nákaze podľahlo. Aktuálne je nakazených 94.704 ľudí.