Regióny Bratislava Top

Polícia varuje: Auto nie je výklad, pozor na krádeže počas sviatkov

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Polícia pripomína verejnosti, aby ani počas veľkonočných sviatkov nezabúdala, že auto nie je výklad a predchádzala prípadným krádežiam. Preventistky z Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Senci preto pripravili niekoľko rád, ako takýmto trestným činom predchádzať.

 

Už pri odchode z parkoviska treba myslieť na to, že auto má byť riadne uzamknuté. Rovnako majú byť zatvorené všetky okná na vozidle. Cenné veci nepatria do odkladacej skrinky, na sedadlo, či na iné viditeľné miesta. Z auta si ich treba vybrať aj vtedy, keď niekto parkuje pred vlastným domom.

Obozretní by mali ľudia byť aj pri nakladaní nákupu do batožinového priestoru auta, cenné veci treba mať vždy pri sebe. Senecké preventistky pripomenuli, že ani pracovné náradie nemá byť umiestnené na viditeľných miestach vo vozidle. V prípade, že má šofér možnosť výberu, svoje vozidlo má zaparkovať na osvetlenom mieste.

Polícia pripomenula, že aj vodičom zo zákona vyplýva povinnosť si svoje motorové vozidlo, ako i veci v ňom prepravované, dostatočne zabezpečiť proti odcudzeniu.