Regióny Sereď

Polícia vyšetruje nelegálnu skládku v lokalite Sereď-Malý háj

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Polícia SR vyšetruje nelegálnu skládku plastového odpadu v areáli bioplynovej stanice v lokalite Sereď-Malý háj. Prípad jej odovzdala Zelená linka Ministerstva životného prostredia SR, ktorú o skládke informoval obyvateľ mesta. Skládka prešla aj kontrolou Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP). Zelená linka o tom informuje na sociálnej sieti.

 

Napriek tomu, že sa o nelegálnu skládku zaujíma polícia, Zelená linka aj SIŽP, na skládku dováža podnikateľ odpad zo zahraničia. “Pretože po kontrole SIŽP so skládkovaním neprestala, niektorí poslanci Mestského zastupiteľstva zo Serede inšpekcii predložili doklady neumožňujúce na mestskom pozemku tento druh odpadu skladovať,” uvádza Zelená linka. V decembri 2020 linku informovali o ďalšom navážaní odpadu vo väčšom objeme. Zelená linka tak odovzdala prípad na riešenie polícii.

“V súčasnosti je kontrola SIŽP už ukončená a dotknutým stranám bol na vyjadrenie zaslaný protokol z vykonanej kontroly. Polícia prípad ďalej vyšetruje,” tvrdí Zelená linka. Dodáva, že momentálne čaká na výsledok kontroly inšpekcie. Bude sa tiež zaujímať, prečo včas a účinne proti navážaniu odpadu nezasiahlo mesto Sereď ako vlastník pozemku, keďže o činnosti vedelo.