Spoločnosť Zahraničné

Poľsko hlási vyše 24-tisíc nových prípadov nákazy koronavírusom

Zdroj: TASR / AP

VARŠAVA – Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom sa v Poľsku od soboty zvýšil o 24.785 nových infekcií. Za posledných 24 hodín v krajine pribudlo tiež 236 súvisiacich úmrtí, oznámilo v nedeľu dopoludnia poľské ministerstvo zdravotníctva. Informácie priniesol Poľský rozhlas.

Doterajší najvyšší denný nárast zaznamenalo Poľsko v sobotu s 27.875 novými prípadmi. V piatok v krajine hlásili rekordných 445 úmrtí súvisiacich s ochorením Covid-19. Od začiatku pandémie v krajine s 38 miliónmi obyvateľov evidujú takmer 550.000 potvrdených prípadov nákazy a 7872 súvisiacich úmrtí. Z ochorenia COVID-19 sa v Poľsku dosiaľ vyliečilo 209.000 ľudí.

Od 24. októbra je celé Poľsko označené ako “červená zóna” a platia tam obnovené obmedzenia, ako napríklad vyučovanie online pre väčšinu žiakov a študentov a zatvorenie kaviarní aj reštaurácií. V sobotu vstúpili do platnosti ďalšie reštrikcie verejného života, ktoré budú trvať najmenej do 29. novembra.

Uzavreté sú všetky obchody v nákupných centrách s výnimkou potravín, drogérií či lekární, pričom menšie obchody musia obmedziť počet zákazníkov na jednu osobu na desať štvorcových metrov. Dočasne sú uzavreté tiež kiná, divadlá a ďalšie kultúrne inštitúcie. Všetky školy prešli na dištančnú výučbu. Hotely môžu ubytovávať len obchodných cestujúcich.