Spoločnosť Domáce

Poobede hrozia veľké horúčavy, neskôr aj búrky

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – V utorok poobede viaceré miesta Slovenska zasiahnu horúčavy. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého a druhého stupňa pred vysokými teplotami, ktoré v niektorých okresoch dosiahnu 35 až 36 stupňov Celzia. Informoval o tom na svojej webovej stránke. Výstrahy platia v utorok od 13.00 do 18.00 h.

 

Výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami platí pre celý Bratislavský kraj a okresy Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Senica a Skalica v Trnavskom kraji. Tiež okresy Šaľa a Komárno v Nitrianskom kraji. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ upozorňujú meteorológovia. V danom ročnom období a oblasti sú nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Pre zvyšok Nitrianskeho kraja, okresy Hlohovec a Piešťany v Trnavskom kraji a tiež takmer celý Trenčiansky kraj a okresy Krupina a Veľký Krtíš v Banskobystrickom kraji platí výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. Teplota v nich dosiahne 33 až 34 stupňov Celzia.

Večer od 20.00 h zároveň SHMÚ varuje pred búrkami v celom Bratislavskom, Trnavskom a Trenčianskom kraji. Tiež vo viacerých okresoch Nitrianskeho a Žilinského kraja a v okrese Žarnovica v Banskobystrickom kraji.