Politika Domáce Top

Poplach v Pezinku! V dome prezidentky Čaputovej nahlásili bombu

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Polícia je na nohách. V dome prezidentky Zuzany Čaputovej nahlásili bombu. Informáciu potvrdila aj polícia na svojej sociálnej sieti. Zrejme išlo o falošný poplach. Podľa polície túto udalosť nahlásila pacientka psychiatrie. Príslušníci ju už vypátrali. 

 

Celá ulica, na ktorej býva prezidentka, je uzavretá. “Môžeme potvrdiť, že dnes anonym nahlásil na linku 158 nástražný výbušný systém doma u prezidentky Zuzany Čaputovej. Polícia prijala bezodkladné opatrenia,” píše polícia. Informáciu pre Hospodárske noviny potvrdil aj hovorca prezidentky Martin Strižinec. “V tejto chvíli nemáme ďalšie informácie,” povedal pre HNonline Strižinec. Zároveň potvrdil, že hlava štátu je v poriadku.

 

 

Nič neberú na ľahkú váhu

Na situáciu už reagovala aj ministerka vnútra Denisa Saková. Polícia, ako aj Úrad pre ochranu ústavných činiteľov spadajú práve pod jej rezort. Ako napísala Saková na sociálnej sieti, zložky ministerstva neberú na ľahkú váhu žiaden výhražný telefonát. “Dnes sa o tom presvedčila pani, ktorá oznámila na linke tiesňového volania 112 bombu v byte prezidentky Zuzany Čaputovej. Okamžite po telefonáte boli nasadené sily a prostriedky ministerstva vnútra,” uviedla. Ako ďalej upozornila, vo veľmi krátkom čase sa podarilo volajúcu vypátrať. “Ďakujem policajtom krajského riaditeľstva PZ Bratislava, Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a príslušníkom Hasičského a záchranného zboru za pohotovú prácu,” dodala.

 

Galéria
V dome prezidentky Čaputovej niekto nahlásil bombu. Zdroj: TASR / Michal Svítok
Polícia ihneď zasiahla. Zdroj: TASR / Michal Svítok
navigate_before
navigate_next