Politika Spoločnosť Domáce

Porušovaniu slobôd je koniec. Nadácia ACN víta vytvorenie postu splnomocnenca na ochranu slobody náboženstva

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi víta, že vláda SR chce vytvoriť post vládneho splnomocnenca na ochranu slobody náboženstva alebo viery. TASR o tom informoval vedúci komunikačného a marketingového oddelenia ACN Slovensko Dominik Harman.

 

“Veľmi nás potešilo, že politici vzali na vedomie očakávania širokej komunity občanov, ktorí si vážia slobodu vierovyznania a svedomia, a zaviazali sa urobiť konkrétne kroky na podporu trpiacich pre vieru vo svete,” skonštatoval riaditeľ ACN Slovensko Miroslav Dzurech.

Pripomenul, že kresťania sú najprenasledovanejšou náboženskou skupinou na svete a pre svoju vieru rozličným spôsobom trpí každý siedmy kresťan – celkovo ide až o 300 miliónov ľudí, ktorí nemôžu svoju vieru praktizovať slobodne a bez strachu.

Vytvorenie postu vládneho splnomocnenca na ochranu slobody náboženstva alebo viery je jednou z priorít, ktorú vláda SR uviedla vo svojom programovom vyhlásení vlády (PVV), ktoré v pondelok (20. 4.) v parlamente predložil premiér Igor Matovič (OĽaNO).

“Vláda SR si uvedomuje rastúcu závažnosť problému porušovania slobody myslenia, svedomia a náboženstva vo svete. Preto aktívne podporí participáciu na aktivitách medzinárodného spoločenstva prostredníctvom Medzinárodnej aliancie na podporu náboženskej slobody – vláda vytvorí post vládneho splnomocnenca na ochranu slobody náboženstva alebo viery pod Úradom vlády (ÚV) SR, aby naplnila príslušnú deklaráciu Národnej rady (NR) SR,” uvádza sa v PVV.