Politika Domáce

Poslanci sa opäť zídu. Mimoriadna schôdza, ktorú inicioval Smer-SD, bude v stredu

Zdroj: Kancelária NR SR

BRATISLAVA – Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej by mali členovia vlády predstaviť okamžité opatrenia odstraňujúce negatívne dosahy druhej vlny pandémie, bude v stredu (7. 10.) od 13.00 h. TASR o tom informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR. Zvolanie schôdze iniciovali poslanci opozičného Smeru-SD, návrh na zvolanie schôdze podpísali aj viacerí nezaradení poslanci.

 

Opozícia chce, aby parlament uznesením zaviazal členov vlády predložiť v úvode októbrovej schôdze NR SR konkrétny plán okamžitých legislatívnych a iných opatrení s určením dosahu na verejné financie s cieľom minimalizovať negatívne dôsledky pandémie nového koronavírusu.

Na rokovaní by mali vystúpiť ministri financií, hospodárstva, práce, investícií, dopravy, pôdohospodárstva, životného prostredia, školstva i kultúry. Opozícia chce vedieť, aké budú opatrenia na zabezpečenie konkurencieschopnosti slovenskej ekonomiky a podporu inovácií. Takisto ju zaujímajú opatrenia na zabezpečenie zamestnanosti, udržanie sociálnej úrovne a vzdelanosti Slovákov i napĺňanie priorít a cieľov EÚ v oblasti digitálnej a zelenej ekonomiky.

Členovia vlády by mali predložiť plán opatrení, ktoré riešia dôsledky pandémie na cestovný ruch, šport, kultúru. Šéf rezortu financií má tiež predložiť plán legislatívnych a fiškálnych opatrení na dofinancovanie výpadku príjmov regionálnych a územných samospráv z podielových daní.